,,Brzydkie Kaczątko”

Utworzono dnia 30.04.2016, 17:03

,,Brzydkie Kaczątko”, to przepiękna opowieść  autora Hansa Christiana Andresena , przedstawiająca kaczątko ,z ,którego śmieją się   wszyscy oprócz jego mamy kaczątko odlatuje i spotyka różnych ludzi i zwierzęta .Gdy mija zima kaczątko się przemienia w pięknego łabędzia i odnajduje nową rodzinę. Ta książka opisuje niektóre problemy z, którymi mamy do czynienia  w realnym świecie. Książka nie tylko jest  piękna ale jest z niej także morał, że nie ocenia się ludzi po wyglądzie tylko po wnętrzu. Sam autor również był odtrącony przez otaczających go ludzi, nawet przez rodzinę, jako że często chorował i miał bujną wyobraźnię. To sprawiło, że jego dzieciństwo i młodość nie były szczęśliwe. Został doceniony dopiero jako bajkopisarz, gdy zdobył uznanie i sympatię otoczenia .Ta książka zasługuje na podziw.

Polecam!