Warsztaty filmowe w Zamku Książąt Pomorskich

Utworzono dnia 16.10.2017, 20:42

W dniach 02 i 03 października uczestniczyliśmy w warsztatach filmowych zorganizowanych przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Prowadził je reżyser Krzysztof Kuźnicki. W pierwszym dniu zapoznaliśmy się z pojęciami ze  świata filmu. Zobaczyliśmy dwa filmy dokumentalne. Jeden z nich będzie reprezentował Polskie kino na Festiwalu w Los Angeles w dniach 18- 26 października. Pan Kuźnicki jest jego autorem. Uczniowie nakręcili swoje własne filmiki przy użyciu telefonu komórkowego, tworzyli swoje ministudia filmowe. Korzystali z pomocy reżysera.

Drugi dzień był bardzo pracowity. „Od pomysłu do filmu” .Grupy pracowały nad scenariuszem, potem obrazowały go. Zwieńczeniem był film nagramy na kamerę filmową przez naszych uczniów. Pan Kuźnicki postara się przesłać nam go jeszcze przed wylotem na festiwal. Ponowne spotkanie odbędzie się w maju 2018 roku.