Noc nauki i zabawy - "Noc Kodowania" - Edycja III

,, Noc kodowania”

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w nietypowej dla siebie przygodzie, jaką była niewątpliwie impreza pt.: „Noc kodowania”.

Dwie poprzednie imprezy okazały się dużym sukcesem i już na początku roku uczniowie pytali czy i w tym roku będzie nocowanie w szkole, więc nie mogło być inaczej. Najważniejszy punkt wieczoru i atrakcja dla uczniów z klas IV –V rozpoczęła się o godzinie 18:30.

Program jak zawsze był bardzo ciekawy.

Gościliśmy kapitana Straży Pożarnej pana Łukasza Łysiaka, który przekazał uczestnikom zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Było też budowanie z Lego oraz programowanie i kodowanie z użyciem dwóch robotów- Ozobota i Photona. Dzięki uprzejmości firm edukacyjnych roboty dojechały na czas z Gdańska i Kielc.

Rewia zabawnych strojów to zawsze wesoły punkt programu.

O godzinie 20:00 do szkoły przyjechała pizza, więc tym razem była kolacja we włoskim stylu.

Po wszystkich zadaniach, okrzykach zachwytu i radości wyrażonej licznymi piskami uczniowie przystąpili do przygotowania miejsc do spania. Ich "sypialnią" była biblioteka i sala lekcyjna, a „łóżkami” materace, karimaty i szkolne materace gimnastyczne.

Po zakończonej zabawie jak zawsze  nadszedł czas na wieczór filmowy. Po seansie wszyscy położyli się spać. Niektórzy zasnęli od razu, ale byli również tacy, którym emocje nie pozwoliły zmrużyć oka aż do późnych godzin nocnych.

Następnego dnia dzieci wstały o 6:00 i rozpoczęły dzień gimnastyką, później było śniadanie. Pamiętaliśmy również, by po sobie posprzątać. Wszyscy uczestnicy zabawy zgodnie twierdzą, że noc w szkole to udana impreza!

W trakcie tego wyjątkowego spotkania dzieci uczyły się samodzielności i odpowiedzialności, a także umiejętności podejmowania ważnych dla siebie decyzji. Dzieciaki miały możliwość poznania  innych niż na co dzień form spędzania wolnego czasu i bycia współorganizatorami naprawdę dobrej zabawy.  Spędzenie nocy poza domem, w warunkach szkolnych, na pewno uczyniło z uczestników tego wydarzenia osoby bardziej dojrzałe i odpowiedzialne. Taka noc w szkole to doskonała okazja do lepszego poznania siebie, do głębszej integracji, przełamywania różnorodnych barier, umacniania więzi.

Podczas „nocy w szkole” dzieci zobaczyły to miejsce  od innej, mniej oficjalnej strony. Atmosfera zabawy, akceptacji, życzliwości, która towarzyszyła tej imprezie, na pewno pozwoliła uczniom jeszcze bardziej polubić szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce, a przejście wieczorem po szkolnych korytarzach w domowych kapciach pomogło traktować ją jak drugi dom.

P.S. Ogromne podziękowania dla Rady Rodziców naszej szkoły za pomoc w przygotowaniu tej imprezy!!!

Noc w Szkole po raz III - Noc Kodowania

Utworzono dnia 01.11.2017, 13:49