Historia Szkoły

Szkoła Podstawowa nr 69 istnieje od 1962 roku. Dokładnie 1 września 1962 r. zabrzmiał pierwszy dzwonek w tej szkole. Przez wiele lat funkcjonowała tu także szkoła wieczorowa dla dorosłych. Funkcję kierownika objął mgr Henryk Fiuk. On i kolejni dyrektorzy: mgr Maria Wiatr, mgr Krystyna Kluszczyska, mgr Wacława Parulska i mgr Urszula Krauze organizowali życie i rytm pracy w szkole. Dotychczas ukończyło ją 3397 absolwentów klas ósmych oraz 598 absolwentów klas szóstych. Od 2000 roku funkcjonujemy jako szkoła podstawowa z klasami 1 - 6 oraz oddziałami przedszkolnymi. Aktualnie w szkole uczy się 381 uczniów w 16 oddziałach. Mamy również dwa oddziały zerowe, w których uczy się 42 uczniów. Korzystają oni z 19 sal lekcyjnych, sali gimnastycznej, pracowni komputerowej, świetlicy, internetowego centrum multimedialnego, sali zabaw oraz stołówki. Z opieki medycznej uczniowie korzystają 2 razy w tygodniu.

Major Henryk Sucharski Primary School

Major Henryk Sucharski Primary School is located in the centre of Szczecin, in Zamoyskiego Street. With a larger than average size of 400 pupils between the ages of 7 and 13, pupils at Henryk Sucharski school come from a variety of backgrounds. All participate in German and English lessons. We are one of the leading primary school in our region. We believe that every child is an individual. Each is capable of great things – our aim is to help them find these strengths and develop them fully. Our team of dedicated professional stuff work to ensure all of our children find success in some way.

Nasza szkoła od 1974 roku nosi imię mjr. Henryka Sucharskiego. Należymy do Klubu Szkół Westerplatte, zrzeszającego szkoły noszące imię mjr. Sucharskiego lub Obrońców Westerplatte z całego kraju. W 1988 r. powstało w naszej szkole Koło Miłośników Patrona. Jego członkowie propagują postać Patrona na terenie szkoły organizując konkursy i wydając gazetkę. Członkowie klubu opiekują się również grobami Westerplatczyków: p. Zygmunta Dopierały oraz Bronisława Żuka.