Projekty międzynarodowe

Posiadamy odznaki jakości w międzynarodowych projektach :

-Christmas Carols

-My City

Ponadto realizujemy Projekt eTwinning :

PHOTO FRIENDS

Nasza szkoła przystąpiła do kolejnego projektu międzynarodowego pt. "Photo Friends". Będziemy wymieniać się ze szkołami z Irlandii i Portugalii zdjęciami, rysunkami i innymi pracami wykonanymi w różnych aplikacjach na platformie eTwinning. Już opublikowaliśmy swoje zdjęcia z opisami, jakie zrobiliśmy na warsztatach edukacyjnych zorganizowanych z okazji Roku Gryfa. Mamy nadzieję, że historia naszego miasta i nasz symbol będą dla dzieci z innych krajów interesujące.

THREE WISHES

gallery image

Projekt, w którym wzięliśmy udział był częścią większego przedsięwzięcia zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Pokoju  przez Friend Our World www.friendourworld.org . Projekt był zrealizowany przez 20 szkół z różnych krajów. Wykorzystując TIK jako narzędzie pracy uczniowie odpowiadali na pytanie: „Gdybyś miał trzy życzenia, które pomogłyby następującym ludziom żyć  w pokoju, jakie by one były? Jedno życzenie dla rodziny. Jedno dla przyjaciół. Jedno dla świata.”

GLOBAL CHRISTMAS GREETINGS

projectImage

W projekcie uczestniczyło 114 szkół z Europy. Pracę koordynowała Laura Gardiner  z Donington Cowley, Wlk. Brytania. Wysłaliśmy do szkół europejskich 100 pocztówek z życzeniami świątecznymi i opisami polskich tradycji bożonarodzeniowych. Otrzymaliśmy 80 kartek z zagranicy, w tym z USA i Korei.