Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa nr 69 im. mjr H. Sucharskiego

FINAŁ ROZGRYWEK O MISTRZOSTWO SZCZECINA

Utworzono dnia 06.11.2014, 10:25

Jedno zwycięstwo, dwa remisy i jedna porażka - to bilans spotkań naszej reprezentacji w finałowej fazie rozgrywek o mistrzostwo Szczecina w piłce nożnej szkół podstawowych. W pierwszym rozegranym w środę (5 listopada) meczu nasi piłkarze zremisowali 3:3 z SP 28. Prowadzenie dość szybko objął nasz zespół po strzale Patryka Lemańskiego. Chwilę potem SP 28 doprowadzają do remisu. Jeszcze przed przerwą bramkę dla naszej drużyny strzela Jakub Prokopowicz. Tuż po przerwie znakomitych sytuacji "sam na sam" nie wykorzystali Adam Zwierzchowski i dwukrotnie Patryk Lemański. Zemściło się to niedługo potem. Na 2:2 wyrównującą bramkę zdobył wyróżniający się zawodnik SP 28. Dwie minuty prze końcem spotkania za faul na Patryku Lemańskim sędzia dyktuje kontrowersyjny rzut karny. Bramkę pewnie zdobywa Prokopowicz. I kiedy wydawało się, że już nic nie jest w stanie odebrać naszym piłkarzom zwycięstwa, kilka sekund przed końcem meczu strzałem z połowy boiska (!) reprezentanci SP 74 strzelają wyrównującą bramkę...

Bardzo niedobrze rozpoczęło się drugie spotkanie naszej drużyny z SP 47. Do przerwy nasi reprezentanci przegrywali 0:2. Straty zaczęliśmy odrabiać zaraz po przerwie. Najpierw kontaktową bramkę strzela Lemański. Kilka minut później po indywidualnej akcji do remisu doprowadza Prokopowicz. 5 minut prze końcem meczu reprezentanci SP 74 zdobywają bramkę, której sędzia nie uznaje. Chwilę potem po pięknej akcji całego zespołu zwycięską bramkę zdobywa wprowadzony po przerwie Aleks Przybylski. Mecz kończy się wynikiem 3:2 dla naszego zespołu. Radość jednak nie trwa długo. Po konsultacjach z przedstawicielami obu drużyn wynik meczu ustalono na 3:3. Nieuznana wcześniej bramka dla SP 47 z uwagi na źle zamocowaną siatkę przy słupku została ostatecznie zaliczona. Najważniejsze w sporcie są zasady fair play.

Naszym piłkarzom nie brakowało umiejętności, woli walki. Zabrakło trochę szczęścia, szczególnie w niewykorzystanych stuprocentowych sytuacjach bramkowych. Naszym reprezentantom gratulujemy 5 miejsca w tych rozgrywkach. Przypomnijmy tylko, że w dwóch meczach finałowych rozegranych także na naszym boisku w dniu 28 października nasi reprezentanci przegrali 1:3 z SP 1 oraz zwyciężyli SP 28 1:0. W sumie, w finałowej fazie rozgrywek nasi piłkarze zdobyli 5 punktów, strzelili 8 bramek, stracili 9. GRATULUJEMY osiągniętego rezultatu.

Wyniki pozostałych czterech spotkaniach rozegranych tego dnia na naszym boisku zanotowano następujące rezultaty:
SP 1 -   SP 74  8:1
SP 28 - SP 46  1:6
SP 1 -   SP 46  3:0
SP 28 - SP 47  3:4