Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa nr 69 im. mjr H. Sucharskiego

XIII Mikołajkowy Międzyszkolny Turniej Mini – Siatkówki Dziewcząt i Chłopców Szkól Podstawowych o Puchar Przewodniczącego Rady Osiedla

Utworzono dnia 12.12.2016, 11:48

Dnia 6.12.2016r odbył się XIII Mikołajkowy turniej Mini – siatkówki dla dziewcząt i chłopców w SP 56 przy ulicy Malczewskiego 22. W zawodach wzięło udział 8 zespołów (4 damskie i 4 męskie), a w tym: SP 56, SP 46, SP 54 oraz SP 69. Każda szkoła wystawiła 6 – osobowe reprezentacje obu płci, które walczyły o puchar przewodniczącego rady osiedla.

Mecze rozgrywano na 2 wydzielonych boiskach do mini siatkówki. Zwycięzcę potyczki wyłaniano na podstawie 2 wygranych setów, z których każdy trwał do momentu uzyskania 15 pkt lub w przypadku remisu 2 – punktowej przewagi. Na boisku grały reprezentacje szkół w 3 – osobowych składach.

Nasza reprezentacje w składzie: Aleksandra Szczęsna, Julia Kąklewska, Klara Silveiro, Klaudia Wiśnicka, Małgorzata Jabłońska, Marta Wyszyńska oraz Adam Zwierzchowski, Aleks Przybylski, Eryk Szymczyk, Kacper Szczepiński, Mateusz Głodkowski, Oskar Garzyński, swoje pierwsze mecze rozegrały z reprezentacjami SP 56. Mecz dziewcząt przebiegał pod dyktando rywalek, co skutkowało porażką 2:0 w setach. Natomiast chłopcy po wyrównanej i zaciętej grze musieli uznać wyższość rywali przegrywając seta drugiego tylko 2 – punktową przewagą.

W drugim starciu nasze zespoły spotkały się z drużynami SP 54. W obu przypadkach do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były 3 sety. Dziewczyny po wyrównanym pojedynku doprowadziły ze stanu 0:1 do wyniku 1:1, w trzecim secie po bardzo wyrównanej grze ostatecznie przegrały przewagą 2 punktów. Trzeba pochwalić nasze zawodniczy za olbrzymie zaangażowanie w tym meczu. W meczu chłopców sprawa miała się podobnie. Ze stanu 0:1 udało się, za sprawą świetnej gry doprowadzić pierw do remisu (trzeba nadmienić, że udało się odrobić stratę 4 pkt), a następnie w „tiebreaku” (3 secie) zwyciężyć przewagą 2 punktów. Nasi chłopcy wykazali w tym meczu wielką wolę walki i pokazali, że potrafią wychodzić z trudnych sytuacji.

W decydującej rywalizacji mierzyliśmy się z reprezentacjami SP 46. Jeżeli chodzi o dziewczyny decydującym okazała się dość łatwa przegrana w pierwszym secie, ponieważ w drugim po zdecydowanie lepszej grze zabrakło szczęścia i przegraliśmy przewagą 2 punktów. Natomiast chłopcom po przewadze i gładkiej wygranej w pierwszym secie, zabrakło koncentracji i mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla naszych rywali.

Ostatecznie wśród dziewcząt zwyciężyły zawodniczki SP 46 z 6 punktami, a kolejne lokaty zajmowały: SP 56 z 5 punktami, SP 54 z 3 punktami oraz SP 69 z 1 punktem. Natomiast wśród chłopców zwyciężyli zawodnicy SP 56 z 5 punktami, a następne lokaty zajmowały zespoły SP 46 z 4 punktami, SP 54 z 3 punktami oraz SP 69 również z 3 punktami.

Należy podkreślić, iż naszym zawodnikom zarówno płci żeńskiej jak i męskiej nie brakowało chęci do gry, woli walki, a także zaangażowania, a końcowy wynik świadczy również o sile naszych rywali, a także trzeba to powiedzieć o braku szczęścia w decydujących momentach gry.

Na zakończenie zawodów przyjechali zawodnicy Espadonu Szczecin, co wywołało wielkie zaskoczenie wśród dzieci. Goście wręczyli wszystkim młodym zawodnikom puchary oraz medale za udział w zawodach.

Na turnieju oprócz czysto sportowej gry należy również wspomnieć o dobrej organizacji zawodów, a także o występie Świętego Mikołaja, który wręczył wszystkim dzieciom w prezencie piłki.