Europejski Tydzień Sportu

Utworzono dnia 29.09.2019, 12:03

W związku z Europejskim Tygodniem Sportu, uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w zawodach sportowych organizowanych przez Szczecińskie Kuratorium Oświaty. Rywalizacje sportowe odbyły się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Litewskiej w Szczecinie. Zawodnicy brali udział w następujących konkurencjach:

-Turniej mini piłki nożnej (uczniowie klas 1-3) w skład reprezentacji naszej szkoły weszli: Piotr Marcinkowski,Gabriel Sipko, Nazar Shorba, Filip Stortz, Konrad Nazarkiewicz.

-Skok w dal (uczniowie klas 4-6) Weronika Trela, Martyna Grabowska, Olivier Bieniek i Jan Szczepankowski.

-Sztafeta 4x100m (uczniowie klas 7-8) Klara Silveiro, Julia Kąklewska, Jakub Sonnenberg, Jan Leśniewski.

Wszyscy zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony, jednak najlepiej wypadli uczniowie z klasy 6 d, którzy wygrali swoją konkurencję!!!

Drużyna uzyskała wynik 3,79m. w skoku dal. Poszczególni uczniowie uzyskali następujące wyniki:

Olivier Bieniek 4,09m.

Weronika Trela 3,98m.

Martyna Grabowska 3,60m.

Jan Szczepankowski 3,50m.

Drużyna „sztafetowa” pobiegła 4x100m w czasie 57,89s. Zajmujące bardzo dobre 4 miejsce na 16 drużyn!!!

Najmłodsza drużyna chłopców klas 1-3 dzielnie walczyła zdobywając 9 miejsce.