Mamo, tato wolę wodę

Utworzono dnia 20.05.2018, 21:28

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI ZADAŃ

konkursu 10. edycji programu edukacyjnego „MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ!”,

pt.: „Święto Wody i Zdrojka”

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 69 W SZCZECINIE

1. Dane dotyczące scenariuszy lekcji zrealizowanych w ramach programu „Mamo, Tato, wolę wodę!”:

Tytuł scenariusza

Wstaw znak X jeśli scenariusz został zrealizowany

Podaj termin realizacji scenariusza

Podaj liczbę dzieci uczestniczących w zajęciach

Scenariusz lekcji nr 1

Witaj Przygodo!

Scenariusz lekcji nr 2
Tam, gdzie bije woda

Scenariusz lekcji nr 3

Drzewa są dla nas ważne

Scenariusz lekcji nr 4

Tajemnice lasu

Scenariusz lekcji nr 5
Bądźmy eko

Scenariusz lekcji nr 6

Niezwykła butelka

Suma zrealizowanych scenariuszy

Suma dzieci
uczestniczących w zajęciach

2. Do programu 10 edycji „Mamo, tato, wolę wodę” przystąpiły dzieci z dwóch grup zerowych: 0 A i 0 B. Razem 50 dzieci. Wszyscy z dużym zaangażowaniem, po raz pierwszy przystąpiły do realizacji zadań programowych. Wszystkie scenariusze zajęć zostały zrealizowane. Dodatkowymi zadaniami wykraczające poza proponowane lekcje były: Zaproszenie na zajęcia rodziców, którzy wraz z dziećmi zrobili „Makietę lasu” oraz zaprezentowali w jaki sposób funkcjonuje„Oczyszczalnia wody”.

3. Zwięczeniem wszystkich zrealizowanych działań było zorganizowanie „Święta wody i Zdrojka”. Na przedstawienie zostali zaproszeni rodzice oraz uczniowie klas 2 wraz z nauczycielami. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały wierszyki oraz piosenkę „Mamo, tato wolę wodę” wraz z układem choreograficznym. Wszystkie dekoracje zostały zrobione przez dzieci z pomocą rodziców i nauczycieli. Na zakończenie każdy mógł napić się wody ze swojego kubeczka, który własnoręcznie zaprojektowali.

Dziękujęmy dzieciom za zaangażowanie i rodzicom za włączenie się do programu.