Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Szkoła Podstawowa nr 69 im. mjr H. Sucharskiego Szkoła Podstawowa nr 69 im. mjr H. Sucharskiego

25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia!

Utworzono dnia 29.11.2015, 11:59

 

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka świata, najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. Pierwszy miś maskotka powstał przeszło sto lat temu                   i do dziś jest jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

Z okazji święta Misia Szkoła Podstawowa nr 69 w Szczecinie  zamieniła się w "Misiolandię", do której uczniowie przyszli ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi.

Podczas przerw międzylekcyjnych w bibliotece czekały na dzieci zabawy i niespodzianki min. słuchowisko "Kubuś Puchatek - Prawdziwi przyjaciele"

Wystawa ,,Miśki, misie, misiaczki znane i lubiane"

Dzieci z grupy  A i B wykonały piękne prace plastyczne ,, Mój przyjaciel miś”

Uczniowie obejrzeli również prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się skąd właściwie wzięło się to święto. Na dzieci czekały również książki o misiach, które są dostępne w naszej szkolnej bibliotece. Obchody tego nietypowego święta propagują czytelnictwo, sprzyjają integracji uczniów przeciwdziałają agresji, przypominają  wartości jakimi są przyjaciele i miłość.

Święto Misia przygotowali w ramach zajęć członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem nauczyciela  bibliotekarza.