25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia!

Utworzono dnia 29.11.2015, 11:59

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka świata, najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. Pierwszy miś maskotka powstał przeszło sto lat temu                   i do dziś jest jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

Z okazji święta Misia Szkoła Podstawowa nr 69 w Szczecinie  zamieniła się w "Misiolandię", do której uczniowie przyszli ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi.

Podczas przerw międzylekcyjnych w bibliotece czekały na dzieci zabawy i niespodzianki min. słuchowisko "Kubuś Puchatek - Prawdziwi przyjaciele"

Wystawa ,,Miśki, misie, misiaczki znane i lubiane"

Dzieci z grupy  A i B wykonały piękne prace plastyczne ,, Mój przyjaciel miś”

Uczniowie obejrzeli również prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się skąd właściwie wzięło się to święto. Na dzieci czekały również książki o misiach, które są dostępne w naszej szkolnej bibliotece. Obchody tego nietypowego święta propagują czytelnictwo, sprzyjają integracji uczniów przeciwdziałają agresji, przypominają  wartości jakimi są przyjaciele i miłość.

Święto Misia przygotowali w ramach zajęć członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem nauczyciela  bibliotekarza.