DNI SKANDYNAWSKIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 69 W SZCZECINIE

Utworzono dnia 13.04.2015, 23:49

Zorganizowaliśmy wystawy:

POZNAJEMY KRAJE SKANDYNAWSKIE

Albumy o krajach skandynawskich- zawierające informacje geograficzno- przyrodnicze, historyczne, a także tradycje krajów skandynawskich: Danii, Finlandii, Norwegii, Szwecji.

SKANDYNAWSCY AUTORZY KSIĄŻEK DLA DZIECI

Kącik poświęcony autorom książek dla dzieci, ukazanie życia i twórczości:

Hansa Christiana Andersena, Astrid Lindgren i Tove Jansson.

BESTSELLERY SKANDYNAWSKIE

Skandynawskie kryminały- najlepsze z najlepszych!

Camilla Läckberg - „Niemiecki bękart”

Ĺsa Larsson - „Krew, którą nasiąkła”

Ĺsa Larsson- ta bardzo utalentowana szwedzka pisarka jest jedną z najpopularniejszych skandynawskich autorek kryminałów. Każda jej kolejna książka w samej Szwecji sprzedaje się w nakładzie ponad 200 tysięcy egzemplarzy.

Henning Mankell -,,O krok”

KONKURS  PRAC PLASTYCZNYCH

,, BAŚNIOWY ŚWIAT Hansa Christiana Andersena:

Uczniowie klas 1-6 wykonali piękne prace do baśni H.Ch. Andersena.

Na Kole Małego Podróżnika uczniowie dowiedzieli się jakie kraje wchodzą w skład Krajów Skandynawskich, następnie szukali ich na mapie i na globusie. Zapoznali się ze stolicami i flagami, obejrzeli prezentacje mutimedialne przedstawiające kulturę, tradycje, architekturę oraz wybrane zabytki i ciekawe miejsca we wszystkich Krajach Skandynawskich. Dowiedzieli się również wielu ciekawostek na ich temat.

Podczas zajęć czytelniczo - plastycznych w świetlicy uczniowie zerówek poznali najpiękniejsze baśnie Andersena, do których tworzyli ilustracje.