„Planeta Energii” klasa 1a

Utworzono dnia 10.05.2015, 19:37

Dnia 08.05.2015r. w związku ze zdobyciem nagrody w konkursie, klasa 1 a odwiedziła Mobilne Centrum nauki „Planetę Energii”, które zawitało do naszego miasta na dwa dni i mieściło się na Jasnych Błoniach.

„Miasteczko”, co roku podróżuje po Polsce i daje możliwość wzięcia udziału w niesamowitej przygodzie. Dzieci zdobywają w nim  wiedzę nt. energii elektrycznej- źródeł wytwarzania, roli w codziennym życiu oraz niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą nieprawidłowe korzystanie z urządzeń elektrycznych i nierozważne zachowanie w pobliżu obiektów energetycznych. Wszystko odbywa się oczywiście w atmosferze zabawy i samodzielnie wykonywanych doświadczeń.

Na ścieżce edukacyjnej znalazły się Energobus ( laboratorium na kółkach), Strefa animacji (modele i makiety), Kino 3D (trójwymiarowy film dot. oszczędzania energii), Strefa eksperymentów (stanowiska poświęcone tematyce ładunku elektrycznego, ekologii, bezpieczeństwa), a także animacje zewnętrzne wraz ze sztafetą rowerków stacjonarnych.

W ramach przeprowadzanych w miasteczku konkursów i quizów, najaktywniejsi uczniowie otrzymali np. sprytną plastelinę, zestawy ekonauka i wiele innych drobnych upominków.

Dodatkowo, każde dziecko, które odwiedziło miasteczko, otrzymało książeczkę „W krainie prądu elektrycznego” wraz z płytą CD i odblaskowym breloczkiem.