Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Szkoła Podstawowa nr 69 im. mjr H. Sucharskiego Szkoła Podstawowa nr 69 im. mjr H. Sucharskiego

„Planeta Energii” klasa 1a

Utworzono dnia 10.05.2015, 19:37

Dnia 08.05.2015r. w związku ze zdobyciem nagrody w konkursie, klasa 1 a odwiedziła Mobilne Centrum nauki „Planetę Energii”, które zawitało do naszego miasta na dwa dni i mieściło się na Jasnych Błoniach.

„Miasteczko”, co roku podróżuje po Polsce i daje możliwość wzięcia udziału w niesamowitej przygodzie. Dzieci zdobywają w nim  wiedzę nt. energii elektrycznej- źródeł wytwarzania, roli w codziennym życiu oraz niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą nieprawidłowe korzystanie z urządzeń elektrycznych i nierozważne zachowanie w pobliżu obiektów energetycznych. Wszystko odbywa się oczywiście w atmosferze zabawy i samodzielnie wykonywanych doświadczeń.

Na ścieżce edukacyjnej znalazły się Energobus ( laboratorium na kółkach), Strefa animacji (modele i makiety), Kino 3D (trójwymiarowy film dot. oszczędzania energii), Strefa eksperymentów (stanowiska poświęcone tematyce ładunku elektrycznego, ekologii, bezpieczeństwa), a także animacje zewnętrzne wraz ze sztafetą rowerków stacjonarnych.

W ramach przeprowadzanych w miasteczku konkursów i quizów, najaktywniejsi uczniowie otrzymali np. sprytną plastelinę, zestawy ekonauka i wiele innych drobnych upominków.

Dodatkowo, każde dziecko, które odwiedziło miasteczko, otrzymało książeczkę „W krainie prądu elektrycznego” wraz z płytą CD i odblaskowym breloczkiem.