Wycieczka do Ekoportu

Utworzono dnia 21.04.2015, 21:41

W dniach 13 i 21 kwietnia 2015 roku uczniowie klas szóstych oraz klasy 2b, 2c uczestniczyli w terenowych zajęciach przyrodniczych, przeprowadzonych w ramach projektu Urzędu Miasta Szczecina pn.„Budowa ścieżki edukacyjnej na terenie Ekoportu oraz przeprowadzenie zajęć modelowych”. Zajęcia rozpoczęły się od zwiedzenia Ekoportu przy ulicy Leszczynowej, gdzie pod wiatą dydaktyczną uczniowie wzięli udział w warsztatach z artrecyklingu. Kolejnym elementem zajęć był przejazd do Centrum Informacji Turystycznej Szmaragdowe – Zdroje i zwiedzanie pochodzących z czasów II wojny światowej podziemnych schronów, w których swoje kolonie ma kilka gatunków nietoperzy. Na zakończenie wyjazdu wspólnie piekliśmy kiełbaski.