XV ZACHODNIOPOMORSKI FESTIWAL NAUKI

Utworzono dnia 27.09.2015, 17:39

W dniu 26 września 2015 r. w ramach corocznego Festiwalu Nauki organizowanego przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Szczecińskie Towarzystwo Naukowe oraz Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty w Szczecinie uczniowie koła przyrodniczego z klasy Va i Vb po raz kolejny wybrali się na zajęcia terenowe. Tym razem odbywały się one  w Parku Krajobrazowym Dolina Dolnej Odry, gdzie mogliśmy podziwiać m.in. punkt widokowy nad Odrą Zachodnią, murawę kserotermiczną, piękną panoramę, a także poznać historię doliny. Pod okiem pracownika Nadleśnictwa Mieszkowice pani Olgi Komorowskiej, zwiedzaliśmy Rezerwat Wrzosy Cedyńskie. Kolejnymi etapami wyprawy były: punkt widokowy „Murawa koło Kostrzynka”, rezerwat ptaków „Jeziora Siegniewskie”, punkt edukacyjny przy siedzibie Nadleśnictwa Mieszkowice „Pszczeli Zakątek”. Na koniec naszej całodziennej wycieczki odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz konkurs wiedzy przyrodniczej. Wszyscy wróciliśmy do Szczecina z nagrodami i uśmiechami na twarzy.