Zielona Szkoła - Klasy Va i Vb - Zakopane

Utworzono dnia 25.05.2017, 12:03

Dnia 7 maja uczniowie klasy Va i Vb wyjechali na wspaniałą wycieczkę do malowniczego Zakopanego.

Po zakwaterowaniu w willi „Basieńka” poszliśmy obejrzeć jeden z najpiękniejszych pomników  sztuki i stylu zakopiańskiego – Kaplicę w Jaszczurówce ( była składana jak klocki Lego i nie miała ani jednego gwoździa). Gdzie szliśmy następnego dnia? Za JĘDRKIEM!!!(naszym przewodnikiem) A tak naprawdę to do czarodziejskiej Doliny Kościeliskiej. Odwiedziliśmy tam tajemniczą Jaskinię Mroźną, przekroczyliśmy wszystkie trzy „bramy”, zobaczyliśmy Jaskinię Wodną Pisaną, Jaskinię Raptawicką oraz Jaskinię Mylną, przespacerowaliśmy się Wąwozem Kraków… Dotarliśmy aż pod Smoczą Jamę!

I najważniejsze, kupiliśmyredykołki i inne oscypkowate wyroby w bacówce. Następnego dnia weszliśmy na „Grunwald”… Dobra, nad Morskie Oko, które wbrew pozorom nie przypominało oka. Raczej przejrzyste jezioro. Podczas wycieczki na zabijającym entuzjazm asfalcie mieliśmy okazję zobaczyć Wodogrzmoty Mickiewicza oraz kilka konnych dorożek.

Gdy dotarliśmy do schroniska na wysokości 1410 m n.p.m., naszym oczom ukazał się niezapomniany widok. Ośnieżone szczyty – potężne, strome, niezbadane, aż prosiły się,by na nie wejść. Po prostu widok nie do opisania.

Byliśmy też na kolosalnych rozmiarów Wielkiej Skoczni Krokiew, z której rozpościerał się widok na panoramę Zakopanego, Gubałówkę (widoki – cud miód + świetny wyciąg), Krupówki (same sklepy).

Zwiedziliśmy tyle miejsc, tyle się nachodziliśmy, ale było warto. Wróciliśmy do swoich domów (13 maja) jacyś inni, po prostu ODMIENIENI.

Zuzanna Paszkiewicz (kl. V a)