Gdynia, Gdańsk, Sopot, Malbork - Zielona Szkoła klas 4a, 7b

Utworzono dnia 19.06.2018, 20:17

W dniach 4-6 czerwca bieżącego roku odbyła się wycieczka klas 4 a i 7 b do Trójmiasta i Malborka.

Pierwszym obiektem na naszej liście była Gdynia, gdzie oglądaliśmy niezwykły podwodny świat ryb i roślin czyli Oceanarium. Następnie pojechaliśmy do Sopotu, pięknego kurortu ze słynnym molo, gdzie poszliśmy na krótki spacer.

Następnego dnia zaraz po śniadaniu pojechaliśmy do Gdańska. Udaliśmy się na Westerplatte. To było niezwykła lekcja historii, o którą zadbał przewodnik wycieczki pan Maciej.

Kolejne zabytki czekały na nas już w centrum Gdańska, gdzie czekał na nas  bardzo sympatyczny pan przewodnik, co jeszcze bardziej zachęciło nas do zwiedzania. Oprowadził nas po Starym Mieście, pokazał nam Żurawia i inne zabytki tego niezwykłego miasta. Odbyliśmy interesujący spacer po przepięknym ogrodzie przy katerze w Gdańsku-Oliwie, którą również zwiedziliśmy.

Trzeci dzień naszej wycieczki to już Malbork. Nasza pani przewodniczka bardzo ciekawie opowiadała nam o tym miejscu i życiu w zamku w dawnych czasach. Zwiedzanie tego gotyckiego zamku wszystkim się podobało.

Następnie udaliśmy się w drogę powrotną. Mimo, że droga była długa miło ją spędziliśmy. Po trzech dniach razem ciężko było się rozejść. Miłym wrażeniom towarzyszyła piękna pogoda i - dopisujące wszystkim- świetne humory. Każdy z pewnością na długo zapamięta tę wspólną wyprawę.