Magia Świąt Bożego Narodzenia - Warsztaty rękodzieła

Utworzono dnia 13.12.2017, 20:09

Warsztaty rękodzieła artystycznego

,, Magia Świąt Bożego Narodzenia

13 grudnia w Szkole Podstawowej nr 69 w Szczecinie odbyły się warsztaty plastyczno- techniczne prowadzone przez panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szczecinie.

Szkolne Koło Wolontariatu wspólnie z biblioteką szkolną zorganizowało warsztaty plastyczne związane ze świętami Bożego Narodzenia. Po raz kolejny zaproszono do poprowadzenia takiego spotkania panie ze szczecińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które zajmują się wykonywaniem ludowych przedmiotów i ozdób. W warsztatach uczestniczyli uczniowie z klas IV b i IV c.

Panie Nela Bandźmiera, Halina Konowalska i Teresa Wiechnik- Kwiatkowska tłumaczyły i pokazywały kolejne czynności wykonania poszczególnych elementów, z których składa się świąteczna ozdoba. Wielu uczniów bardzo zaangażowało się w swoją pracę, czego efektem były piękne i ciekawe ozdoby.

Nasi uczniowie serdecznie dziękują paniom za poświęcony czas oraz przekazane umiejętności w wykonywaniu ozdób, które upiększą świąteczne drzewka.

,,Dziecko może osiągnąć dobre rezultaty w twórczości plastycznej wtedy, gdy jego wysiłek wypływać będzie z wewnętrznej potrzeby wyrażania swoich przeżyć emocjonalnych, wyobrażeń, spostrzeżeń, których często nie byłoby w stanie wyrazić słowami. Przeżycia te dopingują dziecko w czasie tworzenia, a także wzbogacają jego doświadczenia plastyczne.”