Orszak Trzech Króli

Utworzono dnia 14.01.2019, 11:00

6 stycznia 2019 po raz pierwszy nasza szkoła uczestniczyła w Orszaku Trzech Króli. W październiku 2018 Szkoła Podstawowa nr 69 im. mjr Henryka Sucharskiego w Szczecinie otrzymała niezwykłe zaproszenie do udziału w IX edycji Orszaku Trzech Króli. Pani Dyrektor powołała Szkolnego Koordynatora, który był w stałym kontakcie z organizatorami Orszaku. Na zebraniu z Radą Rodziców podjęta została decyzja o udziale szkoły w Orszaku. Na zebraniach z rodzicami, rodzice chętnie zadeklarowali swój i ich dzieci udział w Orszaku. Od razu były pytania organizacyjne. Cała społeczność  szkolna chętnie włączyła się do wspólnej pracy. Adwent w naszej szkole był pracowity. Od razu wybraliśmy króla Melchiora. Byliśmy dumni, że był nim tata naszego ucznia Edwarda. Pani Agnieszka z panią Małgosią od plastyki przygotowały rewelacyjnego chińskiego smoka. Pani Beata z panią Małgosią wykonały „chińskie” wachlarze dla naszych tancerek. Nasi uczniowie dobrowolnie wykonali chińskie czapeczki. Pani Małgosia ćwiczyła zespół szkolnych tancerek przez wiele dni. W niedzielne przedpołudnie przed szkołą zebrała się duża grupa uczniów, absolwentów, rodziców, dziadków, nauczycieli i pracowników szkoły oraz przyjaciół szkoły. O godzinie 10.30  ponad 100 osobowa grupa z Panią Dyrektor Bogusławą Pęzińską powędrowała  ulicami Niebuszewa na zbiórkę obok  Urzędu Miasta. Byliśmy Zielonym Orszakiem Azjatyckim wędrującym wspólnie z królem Melchiorem do stajenki obok katedry pw. Św. Jakuba. W trakcie Orszaku śpiewaliśmy i graliśmy Narodzonemu Jezusowi. Cała społeczność naszej szkoły zaangażowała w organizację Orszaku w różny sposób: jedni wykazali się talentem artystycznym, inni informacyjnym lub technicznym. W trakcie naszych przygotowań odwiedzili nas królowie: Kacper i Baltazar, a Melchior był w pracy. Teraz są takie czasy, że nawet królowie pracują. 3 stycznia 2019 nasza szkolna pani koordynator na antenie radia „PLUS”  skutecznie zaprosiła chętnych  do udziału w Orszaku. Nasz pan Mariusz – nauczyciel języka angielskiego przygotował fotorelację. Atmosfera orszakowa w naszej szkole trwa nadal. Na razie to temat wiodący. Wiele osób chciałoby uczestniczyć w przyszłorocznej jubileuszowej X edycji Orszaku Trzech Króli. Tymczasem Wszystkim dziękuję za wspólne działanie.

Szkolny Koordynator Orszaku Trzech Króli

Grażyna Zacharewicz