Targi turystyczne w Berlinie

Utworzono dnia 17.03.2019, 19:48

W sobotę 9 marca 2019 nasi uczniowie z klas VII i VIII z nauczycielami uczestniczyli w niezwykłej lekcji geografii. Uczniowie są po  wielu lekcjach przyrody i geografii w szkolnej ławce na temat: Różnorodności w środowisku geograficznym  na poszczególnych kontynentach. Teraz  mogli w „pigułce” zobaczyć osobliwości różnych krajów. Mieli świat na dłoni – w halach Międzynarodowych Targów Turystycznych w Berlinie. Uczniowie po raz pierwszy byli na takiej imprezie. Młodzież była zachwycona bogactwem świata. Zobaczyliśmy charakterystyczne: budowle, krajobrazy i zwyczaje. Podziwialiśmy charakterystyczne stroje ludzi m.in. Japonek, Chińczyków i Arabów. Duże wrażenie zrobiła kuchnia z różnych stron świata. Na każdym kroku były niespodzianki: biżuteria, coś na ząb np. owoce baobabu, różne orzeszki, czekoladki, soczki z owoców cytrusowych, prawdziwa brazylijska kawa, olejek arganowy, prawdziwe papirusy i czapeczki chińskie z malowanymi kwiatami. Można było poznać ABC języka arabskiego. Słuchaliśmy różnej muzyki i podziwialiśmy tańce m.in. Japonek czy walkę na szable Chińczyków. Zespół z Palestyny słuchaliśmy i podziwialiśmy, stojąc prawie nieruchomo. To było niesamowite wrażenie. Barwy świata odczuwaliśmy wszystkimi zmysłami, było coś dla: słuchu, węchu, wzroku i smaku. Bardzo smakowała nam perska potrawa z ryżem basmati, kurczakiem, jogurtem i jakimiś małymi owocami o smaku żurawiny. Słowem, każdy znalazł coś dla siebie. Jednocześnie wszyscy wykorzystywaliśmy znajomość języków obcych. Porozumiewaliśmy się po angielsku lub niemiecku. Wszystkim wyjazd bardzo się podobał, był cennym wzbogaceniem dotychczas zdobytej wiedzy.