Warsztaty pieczenia chleba - 4b

Utworzono dnia 19.02.2019, 19:20

13 lutego 2019r. uczniowie klasy  4B wraz z dwiema mamami oraz wychowawcą byli na warsztatach pieczenia chleba w starej piekarni przy ul. Niemierzyńskiej 6 – „U Piekarzy”.Już od wejścia powitał nas zapach chleba przepleciony nutą  słodyczy. Poczuliśmy się prawie  jak w Hogwarcie. Urokliwe zakamarki miejsca, presa, stary już nieużywany piec chlebowy bardzo nas zaintrygowały. Mieliśmy możliwość upieczenia własnych bochenków i świetnie się przy tym bawiliśmy. Poznaliśmy tajemnice ziaren zbóż, drożdży i temperaturę rośnięcia chlebka. A samodzielnie przyozdobione babeczki smakowały wyśmienicie.

Bardzo dziękujemy za warsztaty całemu Zespołowi Piekarzy i Ciastkarzy, zwłaszcza za obrazowe opowieści i niepowtarzalny klimat wyprawy do  krainy chleba.