Utworzono dnia 02.10.2019, 14:33

W dniach 24-25-26 września świętowaliśmy w naszej szkole po raz drugi Europejski Dzień Języków Obcych. I choć EDJO obchodzony jest 26 września, to my na tym jednym dniu nie poprzestaliśmy. Już od wtorku na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego uczniowie podejmowali różne wyzwania językowe w postaci zagadek językowych. Uczniowie w grupach wyszukiwali na mapie państwa europejskie, odgadywali ich nazwy oraz dopasowywali do nich stolice. Z kolei inna zagadka polegała na znalezieniu przy użyciu telefonów komórkowych odpowiedzi dotyczącej z jakiego języka pochodzi dany wyraz.

Aby odetchnąć od łamigłówek uczniowie oglądali krótkie, zabawne filmiki pokazujące różnorodność języków za pomocą, których porozumiewają się ludzie na świecie.

Kolejną ciekawą zabawą, w którą uczniowie mocno się zaangażowali była Bitwa o Języki –Quiz Językowy w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych. Zabawa polegała na znalezieniu 11 pytań przez uczniów klas VII i VIII oraz udzielaniu na nie pisemnie odpowiedzi. Znaleźć pytania okazało się wcale nie takie łatwe, bo pytania posiadali nauczyciele. Uczniowie nie wiedzieli jednak, którzy to konkretnie nauczyciele i gdzie w danej chwili  przebywają. Do tego doszło ograniczenie czasowe, bowiem uczniowie na rozwikłanie zagadek mieli czas od 10.35 do 15.30.

Wygrała klasa VIIIB.

Na zakończenie naszych obchodów EDJO uczniowie klas VII mieli za zadanie przeprowadzić wywiady z nauczycielami naszej szkoły na temat języków obcych, czy lubili ich się uczyć, jak się ich uczyli, jakie mieli metody na naukę słownictwa.

Był to bardzo ciekawy tydzień z okazji EDJO.