Orszak Trzech Króli

Utworzono dnia 08.01.2020, 19:01

Po raz drugi  społeczność Szkoły Podstawowej nr 69 im. mjr Henryka Sucharskiego w Szczecinie   aktywnie uczestniczyła w kolejnej edycji Orszaku Trzech Króli.  To był X Orszak Trzech Króli w Szczecinie. Byliśmy dumni, że możemy iść w zielonym azjatyckim Orszaku do stajenki w której czekała na nas Święta rodzina. Orszak ruszył z Placu Armii Krajowej po słowach księdza arcybiskupa archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej Andrzeja Dzięgi i wice Prezydenta Szczecina Krzysztofa Soski oraz programie artystycznym do katedry pod wezwaniem św. Jakuba. Idąc przez centrum miasta z królem Melchiorem i jego darami, nieśliśmy tarczę naszej szkoły śpiewając kolędy. Nasi uczniowie przygotowali niespodziankę  - ryż prosto z Azji dla potrzebujący. Przy katedrze po powitaniu przez Świętą Rodzinę przez króli i ich Orszaki czekały na nas niespodzianki: coś dla duszy i dla ciała.