Kampania "Zostań Żołnierzem"

Utworzono dnia 30.03.2021, 07:06

Na początku miesiąca odwiedził nas w szkole po raz drugi pan kapitan Piotr Raczyński ze szczecińskiego WKU. Początek roku jest w całym kraju czasem rozpoczęcia kwalifikacji do coraz bardziej popularnego zawodu żołnierza. Można zacząć pracę w wojsku od razu w jednostce wojskowej, albo kontynuować naukę na jednej z czterech uczelni wojskowych w Warszawie, Wrocławiu, Gdyni lub w Dęblinie. Prowadzona od zeszłego roku przez Wojsko Polskie kampania "Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej" została zaprezentowana przez pana kapitana klasom 8A,B i C w postaci materiałów multimedialnych i informacjach o pracy (służbie) w wojsku.

Na spotkaniu byli też przedstawiciele 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej im. B.Krzywoustego oraz Zespołu Szkół im. I.Łukasiewicza w Policach, którzy zachęcali do zapisania się do klasy mundurowej w nowym roku szkolnym. Służbę w wojsku o wiele łatwiej rozpocząć mając przygotowanie zdobyte w takiej klasie.