Obchody Europejskiego Dnia Języków – Wrzesień 2020

Utworzono dnia 04.10.2020, 18:09

W dniach 21.09-25.09 odbyły się w naszej szkole obchody z okazji Europejskiego Dnia Języków. Europejski Dzień Języków co roku obchodzony jest 26 września – jest to święto międzynarodowe, ustanowione przez Radę Europy. Uczniowie klas 1-3 mieli możliwość wziąć udział w konkursie plastyczno-językowym pt. : „Cześć w różnych językach”. Powstało wiele pomysłowych prac. Z kolei uczniowie klas 4-8 mogli wziąć udział w wyzwaniu językowym. Zadanie polegało na wylosowaniu wyzwania, tj.: zadania np. : powiedz pada deszcz w czterech językach. Chętni uczniowie prezentowali swoje wyzwanie na forum klasy. Również na lekcjach języków obcych uczniowie klas 7-8 mieli możliwość przy pomocy nauczyciela zmierzyć się z idiomem w kilku językach: co to jest idiom, wspólne wyszukiwanie przykładowych idiomów w języku polskim, angielskim oraz niemieckim. Uczniowie uczestniczyli także w Quizie „Jaki to język?”. Quiz polegał na wysłuchaniu krótkich rozmów w różnych językach i odgadnięciu jaki to język. Zadanie okazało się dla uczniów wcale nie takie łatwe, bowiem nie za każdym razem udawało się uczniom udzielić prawidłowej odpowiedzi.

Zabawy zorganizowane w ramach obchodów EDJ pozwoliły uczniom naszej szkoły już po raz kolejny ukazać różnorodność języków na świecie oraz jak ważna jest znajomość języków obcych we współczesnych czasach.

Zespół Nauczycieli Języków Obcych