EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE

Utworzono dnia 14.10.2021, 09:47

W dniach 23-24.09 świętowaliśmy w naszej szkole już po raz czwarty obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych, który jak co roku wypada 26.09. Z tej okazji dla klas IV-VIII został zorganizowany szkolny konkurs językowy 5 Sekund. Najlepsze okazały się klasy: VIA, VII A oraz VIID.

Dla młodszych uczniów, tj.: klasy I-III odbył się plastyczno-językowy konkurs „Mój obrazkowy słownik językowy”. Uczniowie w swoich pracach wykazali się pomysłowością oraz talentem nie tylko plastycznym, lecz również językowym.

Po za tym na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego uczniowie mieli możliwość spróbować swoich sił w łamańcach językowych. Nawet te w języku polskim były nie lada wyzwaniem.

Organizując obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych chcieliśmy pokazać uczniom różnorodność języków w Europie, a także to, że naprawdę warto uczyć się języków obcych!

Zespół Nauczycieli Języków Obcych