Ilustracja do książki - konkurs plastyczny

Utworzono dnia 21.04.2020, 08:54

Drodzy Rodzice/Uczniowie

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs plastyczny na ulubioną książkę lub ostatnio przeczytaną. Ilustrację do książki należy wykonać dowolną techniką plastyczną w formacie A-4 (mała kartka z bloku).

Następnie sfotografować ją, a zdjęcie przesłać na adres: biblioteka-sp69@wp.pl
Mile widziane są zdjęcia prac plastycznych wraz z jego autorem.
Termin przesyłania zdjęć do 27 kwietnia.

23 kwietnia 2020 roku obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Święto narodziło się w Katalonii, a jego data 23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej. W ten dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega.
Dzień ten ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci/młodzieży oraz wspieranie czytania przez i dla najmłodszych. Obecnie musimy zostać w domu, a co za tym idzie znaleźć sposób na wygranie z nudą. Dobrym pomysłem jest z pewnością czytanie książek.

Cytat na ten dzień:
,,Człowiek kochający książki jest bogatszy od innych. Czasem przeczytanie jakiejś książki stanowi o losie człowieka”
       –Ralph Waldo Emerson

Zapraszam uczniów do udziału i czekam na prace, które zamieścimy na szkolnym Facebooku i stronie szkoły:  www.sp69.szczecin.pl

Pozdrawiam, Jolanta Kawalec-Szymborska