FOTOREALIZACJA PROGRAMU NA LEKCJACH

"Empiriusz" na lekcjach chemii

Utworzono dnia 17.01.2023, 06:22

W październiku podczas zajęć z chemii uczniowie klas 7 i 8 za pomocą „Empiriusza” w goglach VR przeprowadzali wirtualne doświadczenia chemiczne, otrzymując wodór w reakcji cynku z kwasem chlorowodorowym oraz otrzymując sole poprzez działanie kwasu na zasadę. Uczniowie podczas tych zajęć uczyli się wykonywać doświadczenia laboratoryjne zgodnie z instrukcją, koncentracji, cierpliwości oraz ćwiczyli umiejętności manualne. Ćwiczenia laboratoryjne były fascynujące i motywowały uczniów do pracy. Ponadto praca z „Empiriuszem” wyzwalała w nich pozytywne emocje. „Empiriusz” zakupiony przez szkołę odpowiada naszym potrzebom i wykorzystywany jest w realizacji podstawy programowej, na zajęciach z chemii.W październiku podczas zajęć z chemii uczniowie klas 7 i 8 za pomocą „Empiriusza” w goglach VR przeprowadzali wirtualne doświadczenia chemiczne, otrzymując wodór w reakcji cynku z kwasem chlorowodorowym oraz otrzymując sole poprzez działanie kwasu na zasadę. Uczniowie podczas tych zajęć uczyli się wykonywać doświadczenia laboratoryjne zgodnie z instrukcją, koncentracji, cierpliwości oraz ćwiczyli umiejętności manualne. Ćwiczenia laboratoryjne były fascynujące i motywowały uczniów do pracy. Ponadto praca z „Empiriuszem” wyzwalała w nich pozytywne emocje. „Empiriusz” zakupiony przez szkołę odpowiada naszym potrzebom i wykorzystywany jest w realizacji podstawy programowej, na zajęciach z chemii.

Ewelina Szczepanik