Noc nauki i zabawy "Magiczna Noc" - Edycja II

II edycja Nocy w szkole

„Magiczna noc”

w Szkole Podstawowej nr 69 w Szczecinie.

Szkoła nie musi kojarzyć się tylko z nauką i ciężką pracą. Jak miło czasem  spojrzeć na szkołę z innej strony i poznać ją również o innej porze dnia i nocy.

Taką atrakcję nasza szkoła zapewniła swoim uczniom już po raz drugi w nocy z 25 na 26 listopada 2016. Dzieci klas V a i b oraz IV c (25 osób), odpowiednio przygotowane, czyli wyposażone w poduszki, śpiwory i oczywiście mnóstwo energii i pozytywnego nastawienia, wzięły udział w „Magicznej nocy”, na którą przygotowano wiele atrakcji.

Początek spotkania to wizyta gościa. Pan komisarz Daniel Michalski rozmawiał z uczniami na temat,, Bezpieczeństwa w sieci”

Po tak ciekawej pogadance wszyscy uczniowie przystąpili do wykonania wspólnego, wyjątkowo dłuuuuuuuuuugiego plakatu na wyżej wymieniony temat.

Kolejnym bardzo ciekawym zadaniem okazała się ,,Rewia mody”, gdzie uczestnicy nocy w szkole prezentowali postaci literackie oraz filmowe. Na każdym kroku nie brakowało wszystkim dobrego humoru i pozytywnej energii.

Dużo radości sprawiło dzieciom również wspólne przygotowanie posiłków: kolacji i śniadania. Po wielu wrażeniach, wspólnych harcach, wieczornej telewizyjnej projekcji filmów sen wszystkich dopadł już po 24-tej.. Rano toaleta poranna, zdrowe śniadanie i…

Z wielkim smutkiem, że to już koniec zabawy, ale i z nadzieją, że to nie ostatnia taka noc… uczestnicy rozeszli się do domów.

Okazało się, że niewielkim nakładem środków można sprawić dzieciom przyjemność, pokazać jak w sposób wartościowy i rozwijający, a jednocześnie przyjemny, spędzić czas.

Noc w szkole uważamy za bardzą udaną!

Noc nauki i zabawy "Magiczna noc"

Utworzono dnia 27.11.2016, 20:59