International Projects

We have successfully finished six international projects so far. Some of them were awarded with eTwinning Quality Label. Cooperation with schools from different European countries enabled our students not only to develop their language skills, but also improve their knowledge about history, culture and traditions of the UK, Italy, Spain, Lithuana, Portugal and many other places. We are ready for the next eTwinning projects.

Posiadamy odznaki jakości w międzynarodowych projektach :

-Christmas Carols

-My City

Ponadto realizujemy Projekt eTwinning :

PHOTO FRIENDS

Nasza szkoła przystąpiła do kolejnego projektu międzynarodowego pt. "Photo Friends". Będziemy wymieniać się ze szkołami z Irlandii i Portugalii zdjęciami, rysunkami i innymi pracami wykonanymi w różnych aplikacjach na platformie eTwinning. Już opublikowaliśmy swoje zdjęcia z opisami, jakie zrobiliśmy na warsztatach edukacyjnych zorganizowanych z okazji Roku Gryfa. Mamy nadzieję, że historia naszego miasta i nasz symbol będą dla dzieci z innych krajów interesujące.

THREE WISHES

Projekt, w którym wzięliśmy udział był częścią większego przedsięwzięcia zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Pokoju  przez Friend Our World www.friendourworld.org . Projekt był zrealizowany przez 20 szkół z różnych krajów. Wykorzystując TIK jako narzędzie pracy uczniowie odpowiadali na pytanie: „Gdybyś miał trzy życzenia, które pomogłyby następującym ludziom żyć  w pokoju, jakie by one były? Jedno życzenie dla rodziny. Jedno dla przyjaciół. Jedno dla świata.”

gallery image

GLOBAL CHRISTMAS GREETING

W projekcie uczestniczyło 114 szkół z Europy. Pracę koordynowała Laura Gardiner  z Donington Cowley, Wlk. Brytania. Wysłaliśmy do szkół europejskich 100 pocztówek z życzeniami świątecznymi i opisami polskich tradycji    bożonarodzeniowych. Otrzymaliśmy 80 kartek z zagranicy, w tym z USA i Korei.

projectImage

PROJEKTeTwinnig

KENNENLERNEN MITTELS DEUTSCH

O projekcie:

Nasi uczniowie (początkujący  w nauce języka niemieckiego) poznają w ramach projektu nowych ludzi z innych krajów (Czechy). Przy tym jednocześnie uczymy się języka niemieckiego i zwiększamy motywację do nauki języków obcych.

Realizację projektu „KennenlernenmittelsDeutsch” (tłum.: poznawanie się za pomocą języka niemieckiego) rozpoczęliśmy w połowie grudnia w ramach zajęć języka niemieckiego.

Projekt realizowany jest wspólnie ze szkołą podstawową  w Czechach, Olešnice.

Uczniowie klas VII B i VIII B wykonali kartki bożonarodzeniowe wraz z życzeniami  i krótkimi opisami naszych typowych, polskich tradycyjnych potraw, oczywiście w języku niemieckim :).

Przygotowane kartki wysłaliśmy pocztą do czeskiej szkoły.

Nasi czescy przyjaciele korespondencyjni również przysłali nam kartki świąteczne wraz z opisami w języku niemieckim.

Cele:

• Nauka języka niemieckiego;
  • Używanie języka niemieckiego w piśmie;
  • Motywowanie, zachęcanie do nauki języków obcych;
  • Opisywanie swojego kraju, miasta, otoczenia itp. , jednocześnie poznawanie kraju, kultury itp. uczestników projektu;
  • Budzenie ciekawości poznawania innego kraju, jego kultury, obyczajów, tradycji itp.;
  • Wymiana korespondencji listownej.

Projekt jest w trakcie realizacji :) .

Prezentujemy naszą szkołę nie tylko uczestnicząc w projektach międzynarodowych, ale również pokazujemy ją z perspektywy uczniów lokalnie.

Przedstawione prace zostały nagrodzone w konkursie językowo-informatycznym zorganizowanym przez 2GM w Szczecinie.

Konkurs objęty był honorowym patronatem Kuratorium Oświaty.

KENNENLERNEN MITTELS DEUTSCH

Utworzono dnia 17.03.2019, 19:51

O projekcie:

Realizację projektu „Kennenlernen mittels Deutsch” (tłum.: poznawanie się za pomocą języka niemieckiego) rozpoczęliśmy w połowie grudnia w ramach zajęć języka niemieckiego.

Projekt realizowany jest wspólnie ze szkołą podstawową  w Czechach, Olešnice.

Przygotowane kartki wysłaliśmy pocztą do czeskiej szkoły.

Cele:

• Nauka języka niemieckiego;
  • Używanie języka niemieckiego w piśmie;
  • Motywowanie, zachęcanie do nauki języków obcych;
  • Wymiana korespondencji listownej.

Projekt jest w trakcie realizacji :)