KENNENLERNEN MITTELS DEUTSCH - PROJEKT eTWINNING

PROJEKTeTwinnig

KENNENLERNEN MITTELS DEUTSCH

O projekcie:

Nasi uczniowie (początkujący  w nauce języka niemieckiego) poznają w ramach projektu nowych ludzi z innych krajów (Czechy). Przy tym jednocześnie uczymy się języka niemieckiego i zwiększamy motywację do nauki języków obcych.

Realizację projektu „KennenlernenmittelsDeutsch” (tłum.: poznawanie się za pomocą języka niemieckiego) rozpoczęliśmy w połowie grudnia w ramach zajęć języka niemieckiego.

Projekt realizowany jest wspólnie ze szkołą podstawową  w Czechach, Olešnice.

Uczniowie klas VII B i VIII B wykonali kartki bożonarodzeniowe wraz z życzeniami  i krótkimi opisami naszych typowych, polskich tradycyjnych potraw, oczywiście w języku niemieckim :).

Przygotowane kartki wysłaliśmy pocztą do czeskiej szkoły.

Nasi czescy przyjaciele korespondencyjni również przysłali nam kartki świąteczne wraz z opisami w języku niemieckim.

Cele:

• Nauka języka niemieckiego;
  • Używanie języka niemieckiego w piśmie;
  • Motywowanie, zachęcanie do nauki języków obcych;
  • Opisywanie swojego kraju, miasta, otoczenia itp. , jednocześnie poznawanie kraju, kultury itp. uczestników projektu;
  • Budzenie ciekawości poznawania innego kraju, jego kultury, obyczajów, tradycji itp.;
  • Wymiana korespondencji listownej.

Projekt jest w trakcie realizacji :) .

KENNENLERNEN MITTELS DEUTSCH

Utworzono dnia 17.03.2019, 19:51

O projekcie:

Realizację projektu „Kennenlernen mittels Deutsch” (tłum.: poznawanie się za pomocą języka niemieckiego) rozpoczęliśmy w połowie grudnia w ramach zajęć języka niemieckiego.

Projekt realizowany jest wspólnie ze szkołą podstawową  w Czechach, Olešnice.

Przygotowane kartki wysłaliśmy pocztą do czeskiej szkoły.

Cele:

• Nauka języka niemieckiego;
  • Używanie języka niemieckiego w piśmie;
  • Motywowanie, zachęcanie do nauki języków obcych;
  • Wymiana korespondencji listownej.

Projekt jest w trakcie realizacji :)