Do klas I

NABÓR DO KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Od dnia 04 MARCA 2024r. rozpocznie się elektroniczna rekrutacja do klas I publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Szczecin na rok szkolny 2024/2025

rekrutacja dokonuje się przez stronę internetową:

TERMINY PRZEPROWADZENIA POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO NA ROK SZKOLNY

2024/2025

W załączniku (na dole strony) znajdują się:

Zarządzenie Nr 40/24 Prezydenta Miasta Szczecin z dn. 17.01.2024 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów na rok szkolny 2024/2025 do publicznych szkół podstawowych, dla których Gmina Miasto Szczecin jest organem prowadzącym

Uchwała nr XIII/467/19 Rady Miasta Szczecin z dnia 18 grudnia 2019 r. w sprawie określenia kryteriów postępowania rekrutacyjnego do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Szczecin oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia.

Nasza szkoła to miejsce kameralne i bezpieczne, nowoczesne, z bardzo dobrze rozwiniętą bazą dydaktyczną, sportowo-rekreacyjną i bogatą ofertą zajęć dla każdego ucznia. Monitorowany budynek szkoły usytuowany jest obok spokojnego osiedla mieszkaniowego. Otaczają go tereny zielone z boiskami sportowymi ze sztuczną nawierzchnią oraz kompleks sportowy z miejscami do gier i zabaw. Najmłodsi mogą korzystać z placu zabaw.

• Posiadamy przestronne sale lekcyjne wyposażone w pomoce dydaktyczne oraz sprzęt multimedialny
  • Mamy dobrze wyposażoną pracownię komputerową, pracownie językowe, bibliotekę pełną interesujących nowości, nowoczesną przestrzeń edukacyjną  do nauki kodowania i rozwijania kompetencji cyfrowych Kindlotekę STEM, salę gimnastyczną.
  • Korzystamy z licznego sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości oraz nowoczesnych pomocy zakupionych z programu Unijnego Akademia Kompetencji. Posiadamy studio filmowo- fotograficzne.
  • Przestronna świetlica szkolna zapewnia opiekę i atrakcyjne zajęcia. To miejsce, gdzie jest czas na odpoczynek, zabawę, udział w konkursach i projektach, granie w gry planszowe, naukę czy czytanie książek.
  • Dbamy o zdrowie dzieci, promując śniadania bez słodyczy, a w zamian dzieci korzystają z programu  „Owoce i mleko w szkole”.
  • Realizujemy powszechny program edukacji zdrowotnej i ekologicznej oraz problemów ochrony środowiska. Na terenie naszej placówki działa szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne zachęcające do uprawiania turystyki pieszej.
  • Zapewniamy bezpieczeństwo, rodzinną atmosferę, solidne przygotowanie do dalszych etapów edukacji oraz wychowanie w duchu tolerancji.
  • Bierzemy udział w akcjach: „sprzątamy świat”, zbieramy karmę dla schroniska dla zwierząt, bierzemy udział w akcjach charytatywnych. Pomagamy ludziom chorym w „Szkolnym wolontariacie” Nasze dzieci spotykają się z przedstawicielami Straży Miejskiej i policjantami Komendy Miejskiej, aby dowiedzieć się, jak dbać o swoje bezpieczeństwo. Ponadto realizujemy projekty całoroczne.
  • Współpracujemy z firmami zewnętrznymi: klubem sportowym „Future Football Club”, „Przedszkoliada”, Szkołą Tańca „Royal Dance”. Prowadzone są zajęcia z piłki siatkowej, zajęcia komputerowe „Minecraft”.
  • Prowadzimy zajęcia pozalekcyjne dla uczniów klas I – III: dodatkowe zajęcia polonistyczne, ortograficzne, matematyczne, zajęcia sportowe SKS, koło taneczne.
    Zajęcia pozalekcyjne dla uczniów klas IV – VIII: koło polonistyczne, teatralno- recytatorskie, języka niemieckiego, fizyczno- chemiczne, techniczne, dodatkowe zajęcia z geografii, biologii, matematyki, przygotowujące uczniów do Egzaminu Ósmoklasisty; zajęcia dodatkowe z historii, geografii, biologii, języka angielskiego, SKS z lekkiej atletyki, piłki nożnej, koszykowej; SKKT- organizuje rajdy w soboty i w niedzielę.
  • Dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi organizowane są zajęcia logopedyczne; korekcyjno – kompensacyjne; rewalidacyjne; rozwijające kompetencje emocjonalno- społeczne; dodatkowe zajęcia z języka polskiego dla obcokrajowców.
  • Od 6 grudnia 2023 roku w naszej szkole działa Radiowęzeł, który pozwala na uatrakcyjnienie uczniom czasu pomiędzy lekcjami. W naszym Radiowęźle można usłyszeć dobrą muzykę, ciekawe audycje, wywiady oraz występy zdolnych uczniów.

Drogi Rodzicu, podejmij już dziś decyzję i zapisz swoje dziecko do Naszej Szkoły.

Czekamy !

O szczegóły zawsze możesz zapytać Dyrektora Szkoły.

Zapraszamy!

ZAŁĄCZNIKI: