Bieg noworoczny dziewcząt i chłopców szkół podstawowych w Szczecinie

Utworzono dnia 23.01.2017, 21:36

Dnia 12.01.17r w czwartek odbył się bieg noworoczny zorganizowany dla dziewcząt i chłopców ze szczecińskich szkół podstawowych. Nasi zawodnicy w składzie:

Dziewczęta: Marta Wyszyńska, Klara Silveiro, Małgorzata Jabłońska, Julia Kąklewska, Kornelia Stolarek, Agata Zwierzchowska, Amelia Struska, Wiktoria Kalińska, Julia Szulerecka

Chłopcy: Adam Zwierzchowski, Mateusz Głodkowski, Eryk Szymczyk, Kacper Osmoliński, Maciej Panek, Mateusz Romanowski, Mariusz Głodkowski, Szymon Muzioł, Marcin Jurczyński, Filip Wójcik, Oskar Gruszfeld, Mateusz Wróblewski, Adrian Kopacki

stawili się o godzinie 12.15 przy Lasku Arkońskim, gdzie zostały rozegrane zawody.

Regulamin biegu był następujący:

- dystans do przebiegnięcia 1000m

- pierwsze 100 osób na mecie otrzymuje punkty (w zależności od miejsca od 1-100), reszta bez punktów

- zwycięża szkoła, której wszyscy zawodnicy zgromadzą najwięcej punktów

W pierwszym biegu, który rozpoczął się o godzinie 13.00 wzięły udział dziewczęta. Pomimo ciężkich warunków pogodowych widać było ducha walki i upór zawodniczek. Aż 6 z 9 naszych dziewcząt zdobyło punkty dla naszej szkoły co dało nam VII miejsce (z 247 pkt) w końcowym rezultacie. Marta – bez pkt, Klara – bez pkt, Małgorzata – 39 pkt (62 miejsce) , Julia Kąklewska – 3 pkt (98 miejsce), Kornelia – 86 pkt (15 miejsce), Agata – 23pkt (78 miejsce) , Amelia – 1 pkt (100 miejsce) , Wiktoria – 95 pkt (6 miejsce) , Julia Szulerecka -  bez pkt. Należy wspomnieć iż niektóre nasze zawodniczki skarżyły się na niesportowe zachowanie innych dziewcząt, co wpłynęło na końcowy rezultat biegu. Na wyróżnienie zasługuje Wiktoria Kalińska, która zajęła 6 miejsce w całych zawodach, a także jedna z najmłodszych zawodniczek biegu Kornelia Stolarek, która walczyła do samego końca i zdobyła aż 15 miejsce z 86 punktami.

Natomiast w drugim biegu, rozpoczętym o godzinie 13.15 uczestniczyli chłopcy. Nasi zawodnicy, wiedząc na co ich stać podeszli do biegu dość spokojnie, ale w pełni skoncentrowani. Okazało się iż zajęliśmy III miejsce ze zgromadzonymi 576 punktami. Aż 11 z 13 naszych zawodników punktowało dla naszej szkoły. Adam – bez pkt, Mateusz Głodkowski – 89 pkt (12 miejsce) , Eryk – 20 pkt (81 miejsce) , Kacper – 66 pkt (35 miejsce) , Maciej – 17 pkt (84 miejsce), Mateusz Romanowski – 8 pkt (93 miejsce), Mariusz – bez pkt, Szymon – 34 pkt (67 miejsce), Marcin – 54 pkt (47 miejsce) , Filip – 95 pkt (6 miejsce) , Oskar – 51 pkt (50 miejsce) , Mateusz Wróblewski – 78 pkt (23 miejsce) , Adrian – 64 pkt (37 miejsce) . Należy wspomnieć o świetnej postawie chłopaków, a przede wszystkim szóstego w całych zawodach Filipa Wójcika.