Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa nr 69 im. mjr H. Sucharskiego

Turniej piłki nożnej klas III – IV Szkoły Podstawowej nr 69

Utworzono dnia 04.05.2017, 15:29

W dniu 22.04.2017 roku na „orliku” przy ulicy Zamoyskiego 2 rozegrany został turniej piłki nożnej, w którym udział wzięły reprezentacje klas III i IV Szkoły Podstawowej nr 69 w Szczecinie, a w tym: trzy klasy trzecie oraz trzy klasy czwarte.

Reprezentacje zostały rozlosowane do grup (grupa A oraz B) , które liczyły po trzy zespoły :

Grupa A                                Grupa B

1. Klasa 3b                             1. Klasa 3a

2. Klasa 4b                             2. Klasa 4c

3. Klasa 3c                             3. Klasa 4a

Każda reprezentacja liczyła maksymalnie 10 zawodników, natomiast na boisku w trakcie zawodów mogło występować 6 graczy (w tym bramkarz).

• 12.15 – 12.30 wyłonienie drużyn finałowych
  • 12.30 – 13.00 pierwszy półfinał (A1 – B2)
  • 13.00 – 13.30 drugi półfinał (A2 – B1)
  • 13.30 – 14.00 mecz o III miejsce
  • 14.00 – 14.30 finał
  • 14.30 – 14.45 podsumowanie zawodów oraz wręczenie nagród
  • 15.00  zakończenie zawodów

O godzinie 8.40 nastąpiło uroczyste przywitanie zespołów, przy udziale Rady Osiedla Niebuszewo – Bolinko, oraz omówienie regulaminu rozgrywek i kolejności rozgrywanych spotkań.

W pierwszym spotkaniu grupy A mierzyły się reprezentacja klasy 3a z reprezentacją 4a. Po bardzo wyrównanym początku bardziej do głosu zaczęli dochodzić gracze z 4a co zaowocowało kilkoma bramkami. Pomimo walki do samego końca graczom z 3a udało się zdobyć zaledwie jedną bramkę i mecz zakończył się wynikiem 4:1dla przeciwnika.

Na otwarcie grupy B mierzyły się reprezentacje klas 3b i 3c. Cały mecz był bardzo wyrównany, a zespoły wyprowadzały dla przeciwnika cios za cios.  Jednak w drugiej połowie szalę zwycięstwa swoimi indywidualnymi rajdami przechylił zawodnik 3c Jakub Tereszko. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5: 3 dla klasy 3 c.

W kolejnym spotkaniu klasa 4c podejmowała klasę 4a. Dość szybko graczom z 4c udało się wyjść na prowadzenie 1:0, po ładnym strzale Oskara Jabłońskiego. W kolejnych minutach można było zaobserwować dużo ostrej walki. Wynik do końca meczu nie uległ zmianie.

Następnie klasa 4b podejmowała reprezentantów z 3c. Na początku przewarzali gracze z 4b i po 7 minutach prowadzili 2:0. Lecz nie załamało to graczy z 3c i zdołali odrobić wynik. Wysoka skuteczność pod bramką przeciwnika jednego z zawodników 3 c (Jakub Tereszko) sprawiła, że mecz zakończył się 6 : 3 dla klasy 3c.

Na meczach można było zaobserwować wielu wspaniale dopingujących swoje drużyny kibiców. A w przerwach pomiędzy kolejnymi spotkaniami zawodnicy mieli czas na słodki poczęstunek , uzupełnienie płynów oraz regenerację sił.

W piątym spotkaniu mierzyły się reprezentacje klas 3a z 4c. Mecz miał zadecydować o kolejności zajmowanych miejsc w grupie A. Spotkanie od początku budziło wiele emocji, a zawodnicy podeszli do gry bardzo skupieni. W meczu została zarządzona chwila przerwy ze względu na ciężkie warunki atmosferyczne. Po ciężkich zmaganiach obu zespołów ostatecznie padł wynik 1:0 dla reprezentacji z 4c.

Jednak po podliczeniu punktów w grupie A okazało się że wszystkie ekipy zdobyły po tyle samo punktów. Przewagą bramek do rundy finałowej awansowali reprezentanci 4a, natomiast zawodnicy z klas 3a i 4c rozegrali rzuty karne w walce o awans. Po rzutach karnych znaliśmy drugiego półfinalistę - reprezentację 3a, która pokonała 3:2 reprezentację 4c.

W ostatnim meczu fazy grupowej uczestniczyły zespoły z klasy 3b i 4b. Mecz od początku był bardzo otwarty i obfitował w wiele bramek zdobywanych przez graczy obu zespołów. Jednak tę decydującą udało się zdobyć reprezentantom z 3b i mecz zakończył się wynikiem 6:5.

Do półfinałów awansowała z pierwszego miejsca reprezentacja klasy 3c (6 pkt), a z drugiego miejsca reprezentacja klasy  3b.

Po podliczeniu wszystkich punktów i zdobyczy bramkowych obu grup okazało się że w pierwszym półfinale zagra klasa 4a z klasą 3b, natomiast w drugim zmierzą się klasa 3a z klasą 3c.

W pierwszym spotkaniu widoczna była olbrzymia przewaga graczy z 4a, którzy nie dając szans rywalom rozbili ich aż 13:0.

Natomiast w drugim półfinale obserwowaliśmy bardzo ładny i wyrównany mecz. Jedynie detale sprawiły, że zwycięsko w tym spotkaniu wyszli gracze z 3a, pokonując przeciwnika 2:1.

W tym momencie wiadomym było, iż o trzecie miejsce zagrają klasa 3b z klasą 3c, a w finale wystąpią reprezentacje 3a oraz 4a.

W meczu o trzecie miejsce obserwowaliśmy już brak sił zawodników z klasy 3b, co spowodowało ich porażkę 0 : 4.

W końcu około godziny 14.00 odbyło się długo wyczekiwane spotkanie finałowe. Cały mecz oglądało się z olbrzymią przyjemnością. Zawodnicy obu drużyn włożyli w całe spotkanie mnóstwo serca i wysiłku. Jako pierwsi zdobyli bramkę gracze z 4a (Muzioł Piotr), natomiast po kilku minutach graczom z 3a udało się wyrównać po pięknym strzale z rzutu wolnego Pawła Szostaka.  Dalej obserwowaliśmy mnóstwo udanych interwencji w obronie obu zespołów i ostatecznie padł remis (1:1).  Zespoły musiały podejść do konkursu rzutów karnych , w których to minimalnie lepsi okazali się reprezentanci z 3a, pokonując rywala 3:2.

Około godziny 14.45 odbyło się podsumowanie turnieju , wręczenie pucharów, medali a także nagród indywidualnych ufundowanych przez Radę Osiedla Niebuszewo – Bolinko.

I tak miejsce 6 zajęła reprezentacja klasy 4b, dalej na piątym miejscu znalazła się ekipa z klasy 4c, na czwartym drużyna z klasy 3b. Medale brązowe zostały zawieszone na szyje reprezentantów  z klasy 3c, srebrne przekazano klasie 4a, natomiast złoto zdobyli reprezentanci z klasy 3a.

Dodatkowo najlepszym bramkarzem turnieju uznano Bartosza Nizla, królem strzelców Jakuba Tereszkę (13 bramek), a najlepszym zawodnikiem Piotra Muzioła.