Bezpieczna Szkoła

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasza szkoła zwraca uwagę na bezpieczeństwo dzieci. W trosce o realizację działań w zakresie bezpieczeństwa wspólnie z rodzicami troszczymy się o:

1. zapewnienie naszym uczniom bezpiecznego otoczenia

2. wykształcenie u uczniów bezpiecznych zachowań

Ad.1. W ramach działań zmierzających do poprawy otoczenia dzieci:

• zapewniamy bezpieczną drogę do szkoły (udział uczniów klas I w cyklicznych akcjach „Bezpieczny Pierwszak” oznakowanie przejścia dla pieszych, ograniczenia prędkości aut na jezdni w pobliżu budynku, parking, monitoring wizyjny na terenie szkoły, kontroli wejść i wyjść do budynku)

• dbamy o bezpieczeństwo uczniów na lekcjach oraz bezpieczny wypoczynek między zajęciami (dyżury nauczycieli podczas przerw, bezpieczne wyposażenie sal, bieżących  remontów na  całym obiekcie, ogrodzenie terenu szkoły, bezpieczny plac zabaw, bezpieczny zespół boisk, monitoring  boiska szkolnego oraz placu zabaw)

• stosujemy BHP i higienę pracy

• udzielamy pierwszej pomocy

• reagujemy w sytuacjach nadzwyczajnych(współpraca z Policją, Strażą Miejską)

• przeciwdziałamy agresji i przemocy (lekcje wychowawcze, zajęcia profilaktyczne)

Ad.2. W zakresie troski o bezpieczne zachowania naszych uczniów:

• dbamy o klimat szkoły (lekcje wychowawcze poświęcone tematyce bezpieczeństwa, współpraca z Policją, Strażą Miejską, Strażą Pożarną, Strażą Ochrony Kolei)

• promujemy zdrowy styl życia (udział w akcjach profilaktycznych, promowanie właściwych zachowań)

• promujemy bezpieczeństwo w sieci

• rozwiązujemy sytuacje konfliktowe

ARTYKUŁY:

Kompetencje cyfrowe i edukacja medialna w rodzinie: