Światowy Dzień Pszczół

Utworzono dnia 29.05.2022, 19:34

Światowy Dzień Pszczół obchodzony jest o roku 20 maja. Głównym celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów. Z tej okazji w naszych zerówkach przeprowadzone zostały działania, dzięki którym pobudzono u dzieci świadomość o pożyteczności pszczół.

Zerówkowicze miały okazję poznać etapy rozwoju pszczół, spróbować różnych gatunków miodu, obejrzeć i dotknąć prawdziwy pyłek kwiatowy, poznać budowę ula, poczuć zapach prawdziwego pszczelego wosku oraz smak miodu. Wspólnie, z wielkim zaangażowaniem, wykonaliśmy prace plastyczne, które nie tylko umiliły nam dzień ale również ozdobiły nasze sale i korytarze szkolne. To był pracowity ale bardzo udany dzień. ????????