Tydzień Promocji Zdrowia w zerówce

Utworzono dnia 06.05.2022, 21:39

W dniach 25-29.04.2022 r. oddział przedszkolny obchodził ,,Tydzień Promocji Zdrowia”. Celem akcji było propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia oraz kształtowanie odpowiedzialności za własne zdrowie.

Podczas zajęć przedszkolnych dzieci poznały ,,Piramidę zdrowia” i zasady zdrowego odżywiania. Dowiedzieliśmy się, że należy ubierać się odpowiednio do pogody i pory roku, aktywnie spędzać czas wolny, regularnie chodzić do lekarza oraz dbać o higienę oraz że czytanie i zdrowe śniadanie to samo zdrowie. Nasze dzielne przedszkolaki wykonały przepyszne drugie śniadanie, które składało się głównie z owoców i warzyw. Podsumowaniem „Tygodnia Promocji Zdrowia”, był aktywny spacer w okolicy przedszkola, bo przecież sport to zdrowie! Oczywiście nie zapomnieliśmy o wodzie w naszej diecie i już wiemy,, że H20 to jest to!