Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa nr 69 im. mjr H. Sucharskiego

Programy

Nasze zerówki włączyły się w kolejną akcję

„Mamo, tato, wolę wodę!”

„Mamo, tato, wolę wodę!” to jeden z najstarszych i najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce. Został on zainicjowany w 2009 r. przez Żywiec Zdrój, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci.

 

Najwyższy poziom merytoryczny udostępnianych treści gwarantują partnerzy programu Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka, którzy wspierają program od początku jego istnienia.

W ramach programu tworzone są przez ekspertów materiały edukacyjne służące do prowadzenia zajęć w przedszkolach, min. scenariusze lekcji. W ciągu dotychczasowych dziewięciu edycji programu, ponad milion przedszkolaków mogło zapoznać się z ich treścią i zdobyć cenną wiedzę o wodzie. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać zasady zdrowego żywienia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie oraz dowiedzieć się więcej o jej właściwościach, zastosowaniach i sposobach oszczędzania.

 

„Czyste powietrze wokół nas”

 

Przedszkolny Program Edukacji Antynikotynowej pt. „Czyste powietrze wokół nas” adresowany jest do dzieci pięcio i sześcioletnich oraz ich rodziców.

Celem programu jest wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy oraz zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń.

Program jest pierwszym etapem edukacji prozdrowotnej dzieci w zakresie nabywania wiedzy na temat szkodliwości palenia. Zajęcia edukacyjne dla dzieci oraz rodziców prowadzą wychowawcy grup przedszkolnych wykorzystując materiały edukacyjne przygotowane przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Logo programu to zielony „Dinuś”, który przeprowadza dzieci przez kolejne etapy programu.

 

 

Akademii Zdrowego Przedszkolaka

 

Przez cały rok będziemy podejmować działania mające na celu promowanie zdrowia razem z wielkimi poetami.

Październik i listopad to miesiące z Janem Brzechwą.

Zagadnienia tematyczne na te miesiące to:

 

 1. Dbamy o ząbki z Jordanem                         ​
 • Po co są zęby?
 •  Wiemy jak się odżywiać, by służyło to naszym zębom
 •  Wiemy jak rozpoznać dobre przybory do mycia zębów
 •  Wiemy jak dbać o zęby – podsumowanie
 1. Utrzymujemy prawidłową wagę, czyli profilaktyka otyłości
 •  W zdrowym ciele zdrowy duch
 • Zdrowie na talerzu kluczem do szczupłej sylwetki
 1. Jemy sezonowe warzywa i owoce
 •  Witaminki, witaminki
 •  Odporność na talerzu.

Zachęcamy także do odwiedzania strony internetowej Akademii Zdrowego Przedszkolaka, gdzie można zdobyć wiele ciekawych informacji dotyczących zdrowia ( http://zdrowyprzedszkolak.pl).