Wizyta Strażnika Miejskiego w przedszkolu

Utworzono dnia 01.10.2021, 14:31

W dniu 10 września wszystkie grupy zerowe gościły Pracownika Straży Miejskiej w Szczecinie.

Przedszkolaki w trakcie spotkania uczyły się bezpiecznego poruszania się w otoczeniu przedszkola i poza nim, poznając podstawowe znaki  drogowe znane pieszym użytkownikom dróg. Co roku wprowadzana lub powtarzana jest wiedza z zakresu:  bezpiecznego spaceru po chodniku, przechodzenia przez jednię, wreszcie  poruszania się w terenie niezabudowanym. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w zakresie znajomości numerów alarmowych: do Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia Ratunkowego, a dzięki spotkaniu wzbogaciły swoją wiedzę o znajomość kolejnego numeru do Straży Miejskiej, jakim jest 986.

Mamy nadzieję, że uda się nam umówić ze Strażnikami Miejskimi na kolejne spotkanie – tym razem w terenie. Już z niecierpliwością na nie czekamy.