Zajęcia z pierwszej pomocy

Utworzono dnia 07.03.2023, 05:09

We wtorek 28.02. 2023 odbyły się w naszej szkole „Warsztaty Pierwszej Pomocy”. W zajęciach wzięło udział 126 uczniów, w tym klasa 6 b. Celem warsztatów było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowaniaw sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Warsztaty poprowadził Pan Donat Kapuścik ratownik medyczny oraz Jolanta Kawalec-Szymborska- nauczycielka Edukacji dla bezpieczeństwa. Wychowankowie ćwiczyli pod opieką nauczycieli: ocenę stanu poszkodowanego, jak skutecznie wezwać pomoc) oraz jak postępować przy zatrzymaniu oddechu i krążenia (resuscytacja krążeniowo – oddechowa). Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem brali udział w warsztatach. Zajęcia uświadomiły im, jak istotne korzyści płyną z posiadania umiejętności udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym.