JASEŁKA SZKOLNE KLASY 4-8

Utworzono dnia 15.01.2023, 07:54

Każdy człowiek mknie ulicami miasta przed Wigilią Bożego Narodzenia. Zawsze jest coś do załatwienia albo zakupy spożywcze, albo kupno choinki, która upiększy mieszkanie na święta. Przechodząc lub przejeżdżając ulicą nie zawsze zwracamy uwagę na ludzi, którzy są obok nas, a może powinniśmy? Do takiego miejsca przenieśli nas uczniowie z klas 6a, 7a, 8a, 8b, którzy pod opieką s. Barbary Strejko przygotowali tegoroczne jasełka dla klas IV-VIII. Spektakl pt.: „Ulica Świąteczna” opowiada o wydarzeniach, które dzieją się pośrodku miasta, wśród ludzkich spraw. Czas Bożego Narodzenia nie jest jednak anonimowy i pozbawiony uczuć. To moment, w którym odkrywamy, że obok nas jest drugi człowiek, potrzebujący naszego uśmiechu, dobrego słowa i pomocy. Ponieważ Boże Narodzenie to czas przemiany ludzkich serc.