Rocznicowy Rajd turystyczny Klubu Turystów Pieszych „ Wiercipięty” ROS PTTK w Szczecinie

Utworzono dnia 26.01.2023, 06:31

15 stycznia szkolni turyści pod opieką pani Grażyny uroczyście powitali Nowy Rok 2023.  Wędrowaliśmy razem z turystami z klubu „Wiercipięty”. Poznaliśmy różne ciekawostki na trasie, dzięki barwnym opowieściom pana Mirka i pani Weroniki.  Zobaczyliśmy najnowszy pomnik szczecińskiej piosenkarki Heleny Majdaniec. Byliśmy w Amfiteatrze im. Heleny Majdaniec. Wrażenie było  wspaniałe. Odczucie, jakbyśmy byli w teatrze na wodzie. Zobaczyliśmy piękną „Szczecińską Różankę”, która zachwyca o każdej porze roku. Potem weszliśmy na wzgórze Arkona, gdzie są ruiny wieży Quistropa. Rajd zakończył się ogniskiem z kiełbaskami i konkursem z nagrodami na Polanie Białej.

Opiekun SKKT – Grażyna Zacharewicz