ŚWIĘCI UCZĄ NAS PATRIOTYZMU - SZKOLNY KONKURS

Utworzono dnia 25.11.2022, 06:06

Listopad jest miesiącem, w którym wspominamy odzyskanie przez naszą ojczyznę niepodległości. Uroczyście obchodzony dzień 11 listopada ma ważne znaczenia dla nas wszystkich. Pamiętamy w tym czasie o tych, którzy walczyli o wolność dla Polski i wszystkich pokoleń. Pamiętamy nie tylko o żołnierzach, politykach, twórcach polskiej kultury, ale też o tych, którzy dzięki wierze w Boga dbali o rozwój Polski.

Zorganizowany przez naszą Szkołę oraz partnera społecznego – Rzymskokatolicką Parafię pw. Najświętszego Zbawiciela w Szczecinie konkurs „Święci uczą nas patriotyzmu” miał na celu ukazanie polskich świętych i błogosławionych jako patriotów, którzy mogą przekazywać dzieciom i młodzieży właściwe postawy młodych Polaków.

W grupie pierwszej (uczniowie klas I-III) wyróżniono:

I miejsce ex aequo – Zuzanna Demkowicz (3A) Lena Kazimierczak (1A);

II miejsce ex aequo – Piotr Olejnik (3C) Antoni Rymer (3C)

III miejsce – Maja Przybyszewska (1B);

wyróżnienie: Amelia Rybarczyk (3A).

W grupie II (klasy IV-VIII):

I miejsce ex aequo – Rafał Pal (8D) Mariia Kosiak (4C);

II miejsce – Lena Orlon (6A);

III miejsce – Antoni Łęczycki (4B);

wyróżnienie: Jakub Krzyżanowski (6B).

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali także pamiątkowe dyplomy oraz zasłużone oceny i punkty z zachowania.

Wszystkim gratulujemy!