Finały Mistrzostw Szkoły w piłce nożnej

Utworzono dnia 03.06.2016, 17:20

We środę 1 czerwca rozegrane zostały finałowe mecze o Mistrzostwo Szkoły w piłce nożnej. W meczu o 3 miejsce klasa 6b pokonała pewnie reprezentantów klasy 5b 6:0 (2:0). Bramki w tym meczu zdobyli Adrian Kubica, Krystian Purol 4 i Fili Ciszewski.

Znacznie bardziej zacięty i wyrównany przebieg miał mecz finałowy Mistrzostw Szkoły w piłce nożnej, w którym zmierzyli się piłkarze klasy 5a i 6a. Prowadzenie dla szóstoklasistów zdobył Miłosz Muzioł. Wyrównującą bramkę dla klasy 5a uzyskał niedługo potem Mateusz Głodkowski. Ten sam zawodnik podwyższył rezultat spotkania na 2:1 dla 5a strzałem z rzutu karnego, za zagranie ręką w polu karnym przez Miłosza Muzioła. Szansy na zdobycie trzeciej bramki dla 5a nie wykorzystał Eryk Szymczyk, który z bliskiej odległości nie trafił do pustej bramki. Po zmianie stron wyrównującą bramkę dla 6a zdobył Patryk Lemański. Kolejne prowadzenie piątoklasiści uzyskali po strzale Mateusza Głodkowskiego. Remis w tym meczu uratował dla klasy 6a Kacper Kożybki. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 3:3. Rozstrzygnięcie przyniosła bardzo zacięta dogrywka. Zwycięską jak się okazało bramkę dla 6a zdobył Patryk Jurewicz. Puchar przechodni Dyrektora Szkoły triumfalnie uniósł w górę kapitan reprezentacji 6a Patryk Lemański – najlepszy piłkarz turnieju.