„Podaj dalej… drugie życie odpadów” - Sprzątanie świata

Utworzono dnia 25.09.2016, 22:02

Ruszyła kolejna edycja akcji „Sprzątanie Świata” przebiegająca pod hasłem „Podaj dalej… drugie życie odpadów”. Głównym przesłaniem akcji jest uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilości wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 69 w Szczecinie aktywnie włączyli się do działań zorganizowanych w ramach tej kampanii.  W dniu 17.09.2016 r. uczniowie klasy II B o profilu ekologicznym oraz V i VI wraz z nauczycielami wyruszyli na „wielkie sprzątanie" Jeziora Głębokiego. Po raz kolejny uczestnictwo w akcji uświadomiło uczniom zagrożenia jakie wynikają dla środowiska w związku z naszymi nieodpowiedzialnymi zachowaniami ekologicznymi. Pamiętajmy, że praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok.