Kodowanie na dodatkowych zajęciach z języka niemieckiego w klasach I-III (otwarta lekcja dla rodziców)

Utworzono dnia 12.12.2019, 14:02

Dnia 13.11.2019 na dodatkowych zajęciach z języka niemieckiego dla klas I-III odbyła się lekcja kodowania w języku niemieckim  Verschlüsseln im Deutschunterricht. Do udziału w tych zajęciach zostali zaproszeni Rodzice uczestniczących dzieci. Dzieci znakomicie radziły sobie na macie do kodowania. Utrwalali sobie między innymi nazwy kierunków w języku niemieckim, a także poznali nowe słowa z zakresu zwierzęta domowe. W trakcie tych zajęć uczniowie zostali podzieleni na pięć grup, otrzymali karty pracy, na których trzeba było wspólnie rozkodować za pomocą dwóch kolorów literę. W tym zadaniu bardzo chętnie pomagali dzieciom rodzice. Na zakończenie zajęć karty pracy zostały zebrane i uczniowie razem z rodzicami ułożyli słowo, które powstało w ramach kodowania w języku niemieckim. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, chętnie odpowiadały na pytania nauczyciela  w języku niemieckim, a kodowanie było dla nich nie tylko nowym elementem, ale również ciekawym i angażującym w lekcję.