RAJD LEŚNA SOBOTA - 12.06

Utworzono dnia 12.06.2022, 01:17

W sobotę 11czerwca 2022 najaktywniejsza grupa 20 szkolnych turystów pod opieką pani Grażyny i Magdy oraz niezawodnych mam pań: Joasi i Ali wędrowaliśmy po Puszczy Bukowej wokół Jeziora Szmaragdowego. Była to ostatnia Leśna Sobota w tym roku szkolnym. Byliśmy w Szczecińskich Podziemiach przy jeziorze. Pani Karolina opowiadała o ich historii i tajemniczych gościach, którzy tu zimują, czyli nietoperzach. Rajd zakończył się na Polanie Widok. Tam czekały na nas atrakcje przygotowane przez Szczeciński Pałac Młodzieży i Urząd Miasta Szczecin. Najpierw słodki poczęstunek. Potem zadanie do wykonania. Każda grupa miała przygotować prezentację wyspy. My byliśmy wyspą Wielka Kępa. Przygotowaliśmy tor przeszkód. Potem wyspy były oceniane i nagradzane. Na zakończenie zobaczyliśmy „Oko na Szczecin” – nie było problemu z rozpoznaniem różnych obiektów np. Hanza Tower, Radissona czy Katedry p.w. Św. Jakuba – widoczność, pogoda, rajdy i wiedza teoretyczna nam pomogły. Panie były z nas dumne. I tak zakończyliśmy tegoroczne wędrówki, ale we wrześniu ruszymy znowu na nieznane nam szlaki turystyczne. Polecamy wszystkim rajdy, to mile i ciekawie spędzony czas.

Turyści z SKKT SP69