Kwietniowe Dni Otwarte w Szkołach Ponadpodstawowych

Utworzono dnia 03.05.2023, 22:12

W kwietniu 2023 nasi ósmoklasiści odwiedzili kilka szkół średnich w Szczecinie. W środę 19 kwietnia 2023 nasi uczniowie  zobaczyli nowoczesne Technikum Technologii Cyfrowych – XXI wiek. Dowiedzieliśmy się kim można być po ukończeniu tego technikum. Uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych – poznaliśmy pracę drukarki 3D i wykonaliśmy samodzielnie pamiątkowe breloczki. Po południu tego samego dnia odwiedziliśmy LO7 w Szczecinie. Obejrzeliśmy szkołę i poznaliśmy profile kształcenia w tym liceum.  Dodatkowo zobaczyliśmy pracę różnych służb np. straży pożarnej – PSP i OSP. Uczestniczyliśmy w praktycznych zajęciach udzielania pierwszej pomocy.

W czwartek 20 kwietnia 2023 byliśmy w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi. Zobaczyliśmy wnętrze szkoły, która jest dla każdego, kto chce w niej się uczyć. Dowiedzieliśmy się, że stan zdrowia, to nie bariera w zdobywaniu wiedzy. Uczą się w tej szkole osoby z różnymi problemami zdrowotnymi np. niewidzące, nie - słyszące i niechodzące. Dla chcących uczyć się niema tam barier architektonicznych.

Uczestnicząc w Dniach Otwartych Szkół Ponadpodstawowych nasi uczniowie poznali propozycje edukacyjne różnych szkół średnich w Szczecinie.