Złoty Stok - Zielona Szkoła 6a, 6b, 5c

Utworzono dnia 02.06.2018, 17:07

W dniach 21 do 25 maja 2018 klasy 5 c, 6 a i 6 b świetnie bawiły się na szkolnej wycieczce ,, Zielonej szkole” w miejscowości  Złoty Stok położonej w Kotlinie Kłodzkiej na Dolnym Śląsku.

Program zajęć był bardzo ciekawy, między innymi:

Zwiedziliśmy Kopalnię złota, odbyliśmy podziemny spływ Lodziami, w poszukiwaniu złotodajnych rud arsenowych wybraliśmy się złotą ścieżką na wyprawę ,, PO ZŁOTO I PRZYGODĘ”.

Był też TURNIEJ STRZELECKI (  łuki), wspinaczka na ścianę alpinistyczną, poznaliśmy sztukę czerpania papieru, zwiedziliśmy średniowieczną osadę górniczą.

Odbyliśmy lekcję dydaktyczną w muzeum minerałów oraz spotkanie z historią w Izbie Górnictwa, odkrywanie tajemnic podczas zwiedzania Sztolni.

Czekało na nas nocne zwiedzanie kopalni , poszukiwanie złota podczas nauki wypłukiwania cennego kruszcu.

W odkrywaniu tych wszystkich tajemnic pomagały nam Wspaniałe

Panie Przewodniczki :

Pani Ela i Pani Andżelika, którym serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy