KINDOLOTEKA STEM

KINDLOTEKA STEM

W ramach projektu Amazon uruchomił w naszej SZKOLE PODSTAWOWEJ nr 69 im. mjr H. Sucharskiego w Szczecinie

kącik edukacyjny tzw.,, Kindlotekę STEM”.

Skrót STEM pochodzi od pierwszych liter angielskich wyrazów:

S – Science (nauka)

T – Technology (technologia)

E – Engineering (inżynieria)

M – Math (matematyka)

Kindloteka  to miejsce, w którym odbywają się zajęcia rozwijające kompetencje przyszłości małych i dużych! To miejsce idealne do nauki, czytania, majsterkowania czy zdobywania umiejętności programistyczno- robotycznych.

Udział w zajęciach organizowanych w STEM Kindlotekach pozwala na zdobywanie wiedzy i kompetencji w przystępny, a jednocześnie kreatywny sposób.

Nasza  Kindloteka wyposażona jest w tablety iPad, czytniki e-booków Kindle, robota Dash, roboty Photon ,gry edukacyjne Scottie Go!, matę do kodowania oraz księgozbiór dla dzieci z dziedziny nowych technologii.

Regulamin korzystania z Amazon STEM Kindloteki w Szkole Podstawowej nr 69 w Szczecinie

1. Regulamin korzystania z Amazon STEM Kindloteki zwany dalej Regulaminem określa prawa i obowiązki uczestników zajęć organizowanych przez nauczycieli w kąciku edukacyjnym Kindloteki.
  2. Kindloteka – pracownia edukacyjna oferująca zajęcia, warsztaty z zakresu STEM, technologii, robotyki, kodowania i popularyzacji czytelnictwa  w SP 69 jest otwarta w godzinach pracy szkoły.
  3. Z Kindloteki mogą korzystać uczniowie wszystkich klas, dzieci, młodzież naszej szkoły w ramach lekcji informatyki, matematyki i innych zajęć lekcyjnych oraz  dorośli, a także społeczność lokalna zainteresowana rozwijaniem swoich kompetencji.
  4. Na korzystanie z zasobów Kindloteki obowiązują zapisy w bibliotece szkolnej.
  5. Przestrzeń Kindloteki wyposażona jest w odpowiedni sprzęt i materiały niezbędne do prowadzenia zajęć.
  6. Wszystkich uczniów, uczestników zajęć obowiązuje dbałość o wykorzystywane materiały, narzędzia i urządzenia, a także porządek na stanowisku pracy w naszej Kindlotece.
  7. Kindloteka umożliwia wypożyczanie czytników e-booków, tabletów, robotów, które dostępne są w bibliotece szkolnej.
  8. Uczestnik zajęć, warsztatów jest zobowiązany do stosowania obowiązującego regulaminu BHP i instrukcji przeciwpożarowej.

WARSZTATY W KINDLOTECE "TAŃCZĄCE ROBOTY"

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W KINDLOTECE

MIKOŁAJKI W KINDLOTECE