Utworzono dnia 21.02.2024, 20:39

Szczecin, 21.02.2024

Sprawozdanie z 23. edycji Akcji Charytatywnej „Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości. Szczecińskie Szkoły Potrzebującym” w Szkole Podstawowej nr 69
w Szczecinie.

Akcję pomocy na rzecz osób potrzebujących przeprowadziliśmy od 1 grudnia 2023 do 16 lutego 2024. W czasie jej trwania podejmowaliśmy działania mające na celu pozyskanie funduszy, artykułów papierniczych i środków czystości. W akcję zaangażowała się cała społeczność szkolna, rodzice i nauczyciele. Podczas Kolorowych Dni zebraliśmy materiały piśmiennicze, artykuły szkolne, zabawki i książeczki oraz gry służące zarówno rozrywce, jak i edukacji.  Podczas Pachnących Dni zebraliśmy  środki czystości i higieny. Pozyskane fundusze z kiermaszu ciast oraz dyskoteki karnawałowej w całości zostały przeznaczone na doposażenie naszej szkoły.Przeprowadziliśmy również zbiórkę odzieży i artykułów dla osób potrzebujących – dla niemowląt, dzieci i dorosłych. Wszystkie dary trafiły lub trafią do potrzebujących pod opieką Caritaslub innych organizacji działających pro publico bono. Protokoły oraz listy zgromadzonych artykułów są do wglądu u koordynatora.

Wspaniale, że cała społeczność szkolna zaangażowała się w zbiórki podczas Iskierkowych Dni. Takie doświadczenia pokazują, że zarówno dorośli, jak i młodzież mają w sobie ogromną dozę empatii i dobre, wrażliwe serca.

koordynator akcji

Anna Jażewicz